Gündem Haberleri

GÜNDEM

  PKK'lı teröristin vurulma anı kamerada

  AA
  07 Nisan 2016 - 08:40Son Güncelleme : 07 Nisan 2016 - 08:45

  Şırnak’ta, güvenlik güçleri ile teröristler arasında süren çatışmalarda bir PKK’lının vurulma anı zırhlı aracın kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

  Şırnak merkezde PKK'lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca 14 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu" başarıyla devam ediyor. Çatışmalar Yeşilyurt, Dicle, Cumhuriyet ve İsmetpaşa mahallelerinde devam ederken, operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 155'e yükseldi.

   

  ŞEMSİYE İLE KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN VURULDU

  Yeşilyurt Mahallesi Ömer Kabak Meydanı'nda İHA'lardan kaçmak için elindeki şemsiye ile gizlenmeye çalışan bir terörist, etkisiz hale getirildi.
  Kameralara yansıyan olayda, teröristin kanalizasyon şebekesinden başka bir bölgeye geçmek için geldiği sokakta etkisiz hale getirildiği belirtildi.

  İMHA EDİLDİ

  Öte yandan, PKK'lı teröristlerin İsmetpaşa Mahallesi'nde bomba yapımında kullandığı tespit edilen bir evde, yaklaşık 100 kilogram amonyum nitrat ile hazırlanmış çok sayıda el yapımı patlayıcı bulundu. Bombalar, uzmanlarca kontrollü şekilde infilak ettirdi. Görüntüde şiddetli patlama nedeniyle büyük bir toz bulutunun yükselişi ve evin yıkılış anı da yer aldı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı