Gündem Haberleri

  PKK'dan hastaneye bile bomba

  AA
  22.10.2015 - 10:47 | Son Güncelleme:

  Eli kanlı terör örgütü hedef gözetmeksizin saldırmaya devam ediyor. Şemdinli'de gece saatlerinde PKK'lı teröristler ilçe merkezinde bomba yüklü aracı patlattı. Patlamanın yarattığı tahribat gün ağarınca ortaya çıktı. Patlamanın şiddetiyle birçok ev ve iş yeri ile İlçe Devlet Hastanesi, Kaymakamlık ve İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında hasar oluştu. Devlet Hastanesinin doğum, acil, yeni doğan ve hemodiyaliz servisi ve ameliyathane büyük hasar gördü.

  Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde, teröristlerce infilak ettirilen patlayıcı yüklü aracın yol açtığı hasar, gün aydınlanınca ortaya çıktı.

  PKKdan hastaneye bile bomba  Alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK mensuplarınca, Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Devlet Hastanesi'nin bulunduğu Serment Caddesi'nde dün gece saatlerinde bomba yüklü araç infilak ettirildi.

  PKKdan hastaneye bile bomba

  Olayda, kamu kurumlarının yanı sıra çok sayıda ev, iş yeri ve araç hasar gördü. Patlamanın şiddetiyle çıkan yangında 10 iş yeri kullanılamaz hale geldi.

  HASTANEDE HİZMET VERİLEMİYOR

  PKKdan hastaneye bile bomba


  Bombalı araçla gerçekleştirilen terör saldırısı nedeniyle İlçe Devlet Hastanesinin doğum, acil, yeni doğan ve hemodiyaliz servisi, ameliyathane ve lojmanlarında da büyük hasar oluştu.

  Hasar nedeniyle 3 katlı hastanede sağlık hizmetinin verilemediği bildirildi.

  Etiketler: bombalı saldırı

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı