Gündem Haberleri

GÜNDEM

  PKK'dan 48 saatte üçüncü saldırı

  AA - DHA
  25 Ağustos 2012 - 12:50Son Güncelleme : 25 Ağustos 2012 - 22:45

  PKK, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nin Derecik Beldesi’nde bulunan Omurlu Küyü’ndeki Omurlu Sınır Jandarma Tabur Komutanlığı’nın üs bölgelerine saldırı düzenledi. Askerler, saldırıya anında karşılık verdi. PKK, Omurlu Sınır Jandarma Tabur Komutanlığı’na dün de iki kez saldırmıştı. Saldırılarda bir asker şehit olmuş, beş asker de yaralanmıştı.

  PKK saldırılarında 2 günde 1 askerin şehit olduğu, 5 askerin de yaralandığı Omurlu Sınır Jandarma Tabur Komutanlığı’na saldıran PKK’lı teröristler, bugün de taburun üs bölgelerini hedef aldı. Üs bölgelerine roketatar, havan ve uzun mnamlulu silahlarla yapılan saldırıya askerler anında karşılık verdi. Saldırı ardından hava destekli operasyon başlatılırken, bölgede yer yer sıcak catışmaların çıktığı belirtildi. 

  ÜÇÜNCÜ KEZ SALDIRDILAR / WEB TV

  OMURLU TABURU'NA BÖYLE SALDIRDILAR

  Bu arada Hakkari-Van Karayolu’nun 22. kilometresinde bulunan Kırıkdağ Köyü yakınlarında yola döşenen bir mayın tespit edildi. Askerlerin, yol arama, tarama çalışmaları sırasında tespit edilen mayın, karayolu trafiğe kapatıldıktan sonra yerinde patlatılarak imha edildi. İmha işleminin ardından da yol tekrar ulaşıma açıldı.  

  ŞEMDİNLİ'DE SOKAKLAR BOMBOŞ / FOTO GALERİ

  DÜN 24 SAATTE İKİ SALDIRI

  Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nin Derecik Beldesi’nde bulunan Omurlu Köyü’ndeki Omurlu Sınır Jandarma Tabur Komutanlığı’na PKK’lılar dün de iki ayrı saldırı düzenlemişti.

  Omurlu Sınır Jandarma Tabur Komutanlığı'na önceki gün düzenlenen saldırıda 1 asker şehit olmuş, 5 asker de yaralanmıştı.

  ÇUKURCA’DA SINIR BİRLİĞİNE HAVANLI SALDIRI

  Şemdinli’nin Derecik Beldesi kırsalında operasyonlar devam ederken, bir grup PKK’lı, bugün saat 14.00 sıralarında Çukurca ilçe merkezine yaklaşık 500 metre uzaklıktaki 49’uncu sınır taşı yanındaki askeri birliğe havan toplu saldırı düzenledi.

  Çukurca 20’nci Sınır Jandarma Tugay Komutanlığı’na bağlı olan birliğe yapılan saldırıya askerler, anında karşılık verdi. Yaklaşık 20 dakika boyunca bölgeden silah ve top sesleri duyulurken, Darsinki Tepesi’ndeki askeri birlikten de PKK’nın Kuzey Irak’taki Metina kampına doğru obüs topları ateşlendi.

  PKK’LILAR TENDÜREK’TE 4 ARACI YAKTI, 1 KİŞİYİ KAÇIRDI

  Ağrı’nın Doğubayazıt ile Van’ın Çaldıran ilçesi arasında bulunan Tendürek Dağı’nda yol kesen bir grup PKK’lı, 1 TIR, 2 kamyonet ve 1 kepçeyi ateşe verdi. Teöristler, 1 kişiyi kaçırdı, kaçmaya çalışan kadın sürücüyü de yaraladı.

  Olay, dün saat 22.00’de Doğubayazıt-Van karayolunun 35’inci kilometresinde bulunan Tendürek Dağı mevkiinde meydana geldi. Karayolunda genişletme çalışması yapan ’Vantaş’ firmasına ait şantiyeye gelen 5 PKK’lı 1r TIR, 2 kamyonet ve 1 kepçeyi ateşe verdi. PKK’lılar daha sonra kepçe operatörü 22 yaşındaki Zeydin Sargot’u yanlarına alarak gecenin karanlığında kayboldu. Kaçmaya çalışan ve olanları gören Güler Karael’in kullandığı otomobil, PKK’lılar tarafından tarandı. Hafif yaralanan Güler Karael, Doğubayazıt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yanan araçlar tamamen kullanılamaz hale gelirken, PKK’lıların yakalanması ve kaçırılan kepçe operastörünün kurtarılması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

  ŞEMDİNLİ’DEKİ KORKUNÇ GECEDEN GERİYE BUNLAR KALDI

  PKKdan 48 saatte üçüncü saldırı İŞTE O ALÇAK

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı