Gündem Haberleri

GÜNDEM

  PKK yandaşları Yüksekova’da yine olay çıkardı

  YÜKSEKOVA (Hakkari), (DHA)
  27 Aralık 2009 - 14:14Son Güncelleme : 27 Aralık 2009 - 15:10

  HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nde bugün de PKK yanaşları, kentin en işlek caddesini ateş yakın barikat kurarak trafiğe kapattı. Polisin müdahalesiyle çıkan olaylar ara sokaklarda devam ederken esnaf işyerlerini kapattı.

  Yüksekova'da yüksek tansiyon / Foto-Galeri

  PKK'nın şehir yapılanması olan Kürdistan Topuluklar Birliği'nin Türkiye Meclisi'ne (KCK/TM) yönelik operasyon ve 23 şühelinin tutuklanmasını protesto eden gruplar dün olduğu gibi bugün de Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde olay çıkardı. Kentin en merkezi yeri Cengiz Topel Caddesi üzerinde sabah saatlerinde toplanan grup, PKK ve terörist başı Abdullah Öcalan lehine slogan atarak ateş yakıp, yola birakat kurdu. Polisin uyarılarına karşın protesto gösterisini sürdüren grup yolu trafiğe kapattı.

  Taşlı sopalı saldırıya geçen gruba polis müdahale etti. Ortalık bir anda savaş alanına dönerken, tazyikli su ve gözyaşartıcı bomba kullanan polis göstericileri dağıttı. İlçede yoğun güvenlik önlemi alınırrken, ara sokaklara kaçan göstericiler yeniden toplanıp ateş yakarak, kendilerine müdahale erden polislere taş atmayı sürdürdü.

  2 POLİS 1 GÖSTERİCİ YARALI

  Yüksekova İlçesi’nde ara sokaklara dağılan gruplar ile polis arasında çatışmalarda atılan taşlardan 2 polis ile gözyaşartıcı bombanın kafasına isabet ettiği bir gösterici yaralandı. Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan bir polis burada yapılan ilk müdahalenin ardından Van'a sevk edildi.

  İlçeyi savaş alanına çeviren olaylar yer yer gün boyu devam ederken halk evlerine kapandı. Yollara barikat kurup ateş yakan göstericiler güvenlikg üçlerine taşlarla saldırırken polis de göz yaşartıcı bomba ve tazyikli su ile onları dağıtmaya çalıştı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı