Gündem Haberleri

  PKK yandaşı 2 garsona gözaltı

  DHA
  22.10.2008 - 17:18 | Son Güncelleme:

  MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'ndeki bir tatil köyünde garson olarak çalışan 2 kişi, Aktütün Karakolu'na yapılan saldırının hemen ardından bir grup PKK terör örgütü sempatizanını toplayarak halay çekip, kutlama yaptığı iddiasıyla jandarma tarafından gözaltına alındı.

  Bir ihbarı değerlendiren Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Bodrum'daki bir tatil köyünde garsonluk yapan R.Ö. (26) ve A.K.'nin (19) Aktütün Karakolu'na düzenlenen saldırın ardından bir grup PKK sempatizanı ile kutlama yapıp, halay çektiklerini belirledi.

  Bunun üzerine jandarma, R.Ö. ve A.K.'yi bir hafta süreyle teknik takibe aldı. İki zanlının, bazı PKK sempatizanlarıyla yaptıkları telefon görüşmelerinde Aktütün saldırısıyla ilgili olarak “Bizim gerillalar çok iyi iş başardılar” dedikleri tespit edildi.

  Bunun üzerine, dün sabaha karşı harekete geçen jandarma ekipleri R.Ö. ve A.K.'yi çalıştıklmarı tatil köyünün lojmanında gözaltına aldı. Zanlıların incelemeye alınan cep telefonlarında terör örgütünün saldırılarının fotoğraf ve görüntülerinin bulunduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan iki zanlı, işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.

  TUTUKLANDILAR

  Muğla'ın Bodrum İlçesi'nde, Aktütün Karakolu'na yapılan saldırının hemen ardından bir grup terör örgütü sempatizanını toplayarak halay çekip, kutlama yaptığı iddiasıyla jandarma tarafından gözaltına alınıp, Adliye'ye sevk edilen Rıdvan Önkal ve Abdülhalik Kurt, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı