Gündem Haberleri

GÜNDEM

  PKK, Tunceli'de yol kesip şantiye şefini kaçırdı

  Ferit DEMİR / TUNCELİ (DHA)
  26 Haziran 2013 - 15:32Son Güncelleme : 26 Haziran 2013 - 16:34

  Geçtiğimiz gün Cizre’de PKK’nın sözde asayiş birimi kurması ve yol kontrolü yapması büyük ses getirmişti. Görüntüler üzerine BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Böyle bir dönemde kim böyle bir çalışmaya neden ihtiyaç duyar, amacı nedir, daha doğrusu biz de araştırıyoruz” demişti. Olayla ilgili Şırnak Valiliği de inceleme başlatmıştı. Bugün ise PKK’lılar Tunceli’deki karakol inşaatında çalışan şantiye şefini kaçırdı, aracını yaktı. Olay sonrası güvenlik güçleri bölgede operasyon başlattı.

  Tunceli’nin Pülümür İlçesi Kaymaztepe Köyü yakınlarında yol kesen PKK’lılar, yapımı süren jandarma karakol şantiyesine giden şantiye şefi Abdullah Başyiğit’i kaçırıp, kamyonetini de yaktı.

  Pülümür İlçesi’nin Kocatepe Köyü’nde yapımı süren jandarma karakoluna giden şantiye şefi Abdullah Başyiğit’in yolu dün saat 19.00 sıralarında 5 kişi oldukları belirtilen PKK’lılar tarafından Kazmaztepe Köyü yol ayrımında kesildi. Silah tehdidi ile Başyiğit’i indiren PKK’lılar, daha sonra kamyoneti ateşe verip yaktı. PKK’lılar Başyiğit’i de yanlarına alarak ormanlık alana kaçtı.

  PKK YOL KESİP ŞANTİYE ŞEFİNİ KAÇIRDI / HÜRRİYET TV

  Kaçırılma olayının duyulmasından sonra bölgeye akşam saatlerinde giden helikopterler keşif çalışması yaptı. Ardından bu sabah saatlerinde bölgeye helikopterlerle Jandarma Özel Harekat timleri indirilerek, operasyon başlatıldı. Bölgede operasyon sürerken, PKK’lıların yaktığı araç üzerinde jandarma olay yeri inceleme ekipleri inceleme yaptı. Araç daha sonra bölgeden çekildi. Pülümür Cumhuriyet Savcılığı da olayla ilgili başlattığı soruşturmayı sürdürüyor.

  ERZİNCAN'DA 4 KAMYON VE BİR İŞ MAKİNESİ YAKILDI

  Erzincan’da baraj inşaatında müteahhit firmaya ait 4 kamyon ve bir iş makinesi yakıldı. Kamyonları ve iş makinesini yakan kişi ya da kişilere yönelik arama çalışması başlatıldı.

  Olay, dün saat 22.00 sıralarında Erzincan’ın Kemah karayolunun 30’uncu kilometresindeki Acemoğlu Köprüsü yakınlarında meydana geldi. HES barajı inşaatında çalışan müteahhit firmaya gelen kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 4 kamyon ile bir iş makinesini yakarak kaçtı. Olayın ardından bölgeye jandarma ekipleri sevk edilirken, kaçan kişi ya da kişileri yakalamaya yönelik operasyon başlatıldı.

  Öte yandan olayın terör eylemi mi yoksa kundaklama mı olduğu netlik kazanmadı. Jandarma olayla ilgili çok yönlü araştırma başlattı.

   

  PKK’NIN ŞEHİR İÇİNDEKİ ŞOVU

  CİZRE’DE PKK’DAN SÖZDE ASAYİŞ BİRİMİ

  PKK, Tuncelide yol kesip şantiye şefini kaçırdı O GÖRÜNTÜLERE ARAŞTIRMA

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı