Gündem Haberleri

  PKK sınır ötesi lojistik kampları bombalandı

  ANKA
  21.10.2007 - 16:36 | Son Güncelleme:

  Şırnak’ın Uludere ve Beytüşşebap ilçelerinden Kuzey Irak’taki PKK terör örgütünün lojistik kamplarına yönelik topçu atışı yapıldığı bildirildi.

   Hakkari’de İran sınırındaki Dağlıca bölgesinde çembere alınan PKK’lıların Kuzey Irak’a doğru kaçmasını engellemek için Şırnak’tan bölgeye birlik sevkiyatı yapıldı.

  Şırnak’ta Kato, Gabar, Cudi, Bestler Dereler ve sınır bölgesindeki operasyonlar devam ederken, Şırnak’ın Uludere ve Beytüşşebap ilçelerinde bulunan komando ve topçu birlikleri ile bölgeyi iyi bilen köy korucular PKK’lıların Kuzey Irak’a kaçmalarını engellemek için Hakkari sınırına kaydırıldı.

  İlçe merkezlerindeki birliklerden Kuzey Irak’ta topraklarındaki sıfır noktasına kaydırılan birlik terör örgütünün lojistik kamplarını top atışına tuttu. Çembere alınan PKK’lılara yardıma gelmesi engellenen teröristlerin Kuzey Irak’ın iç kesimlerine kaçmaya başladıkları bölgeden gelen bilgiler arasında. Yerel kaynaklar helikopterin güvenlik desteği sağladığı operasyonlarda, F-16 tarafından daha önceden tespit edilen kaçış güzergahları da ağır topçu ateşi altına alındığı kaydedildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı