Gündem Haberleri

GÜNDEM

  PKK’nın uyuşturucu çetesi çökertildi

  Çetin AYDIN / İSTANBUL
  20.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul’da 2 ay önce 104 kilo 200 gram eroin bulunan operasyonunun ardından PKK’nın uyuşturucu trafiği çıktı. Çeteye ikinci darbede 49 kilo 400 gram eroin, 128 kilo 325 gram esrar ele geçti.

  NARKOTİK Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Hakkari’den İstanbul’a getirilen 104 kilo 200 gram eroini 15 Ağustos’ta ele geçirdi. Operasyon sonrası İdris Ö. ve Cemal Ö. tutuklandı. Bağlantıları derinleştiren ekipler, yeni sevkıyata hazırlanan çeteyi Çetin Y.’nin yönettiğini belirledi.

  Teknik ve fiziki takiple Hakkari, Yüksekova’dan getirilen eroinin Maslak’taki Atatürk Oto Sanayi Sitesi’nde teslimatının yapılacağı anlaşıldı. Çeteye bağlı başka bir grubun da Van’dan yüksek miktarda esrar göndermeye hazırlandığı tespit edildi. İstanbul ve Van Narkotik timleri, 14 Ekim’de eşzamanlı operasyon başlattı. Maslak, Atatürk Oto Sanayi Sitesi’nde teslimat sırasında yapılan baskında 49 kilo 400 gram eroin paketler halinde ele geçti. Van’daki operasyonda da 128 kilo 325 gram esrar ele geçti.

  11 kişi tutuklandı

  İstanbul ve Van’da, elebaşı Çetin Y., Ağa Y., Erkan K., Sinan Y.’nin de arasında olnduğu 10 kişi gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda da 7 bin 560 Euro, 8 bin 200 lira ve 20 dolar ele geçti.
  Çetenin uyuşturucudan kazandığı paranın büyük kısmının Tahir D.’ye ve onun aracılığıyla PKK’ya aktarıldığı iddia ediliyor. PKK üyesi olmak ve örgüt adına eylemlere katılmaktan 3 ayrı kaydı bulunan Tahir D., Hakkâri’de yapılan baskınla gizlendiği evde yakalandı. 11 kişi, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’ndaki sorgularının ardından nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı