Gündem Haberleri

GÜNDEM

  PKK’nın mayıncısı teslim oldu

  Behçet DALMAZ/HAKKARİ, (DHA)g
  17 Temmuz 2007 - 12:11Son Güncelleme : 17 Temmuz 2007 - 12:11

  HAKKARİ’de çeşitli tarihlerde şehir merkezi ve köy yollarına basma düzenekli ve uzaktan kumandalı patlayıcı döşeyen PKK’lı terörist ‘Agit Hizan’ kod adlı Ayhan Avcı, güvenlik güçlerine teslim oldu. Terörist Avcı, örgüt içinde parçalanmanın olduğunu, verilen vaatlerin hiçbirinin yerine getirilmediğini ve insanlık dışı muamele gördüğü için kaçtığını söyledi.

  Terör örgütü PKK’dan kaçan teröristlerin sayısı her geçen gün artıyor. Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde 2 gün önce güvenlik güçlerine teslim olan terörist Ayhan Avcı, örgütten kaçmak isteyen birçok arkadaşının olduğunu söyledi. İlk ifadesinde ailevi sorunlar ve maddi imkansızlıklardan dolayı örgüte katıldığını belirten ve sorgusu devam eden Avcı, şunları söyledi:

  “Örgüt stratejisi ve ideolojisini benimseyemedim. Örgüttekiler arasında samimiyetsiz ve güvensiz bir ortam var. Katılmadan önce bana verilen vaatlerin hiçbirinin doğru olmadığını gördüm. İnsanlık dışı muammeleler devam ediyor. Fırsatını bulan teröristlerin birçoğu kaçmak istiyor. Diğer teröristlerle birlikte Hakkari’de şehir ve köy yollarına çok sayıda basma düzenekli ve uzaktan kumandalı patlayıcı tuzakladık.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı