Gündem Haberleri

GÜNDEM

  PKK’nın hain tuzağı son anda farkedildi

  Fahrettin GÖK- Erkan ÇOBANOĞLU/YÜKSEKOVA (Hakkari), (DHA)
  31.10.2007 - 11:20 | Son Güncelleme: 31.10.2007 - 12:34

  HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Bölgesi’nde PKK’lı teröristler tarafından 12 askerin şehit edilmesinin ardından, bölgedeki askeri sevkiyatı fırsat bilen teröristlerin kurdukları mayın tuzağı son anda farkedildi. Yüksekova- Hakkari karayolu üzerine döşenen mayın uzman ekiplerce imha edildi. Büyük bir gürültü ile patlayan mayın yoğun toz bulutu oluştururken, yol da 2 saat boyunca trafiğe kapatıldı.

  MAYININ İMHASINDAN KARE KARE FOTOĞRAFLARI

  Askeri birliklerin sınır bölgelerine sevkiyatının yapıldığı güzergah olarak kullanılan Hakkari- Yüksekova karayolunun 17’nci kilometresi Pironk Mevkii'ne PKK’lı teröristlerin döşediği uzaktan kumandalı mayının güvenlik güzlerince farkedilmesi olası bir faciayı önledi. Sabah bölgede mayın taraması yapan askerler, PKK’lı teröristler tarafından yol kenarına tuzaklanmış uzaktan kumandalı mayını fark etti. Bunu üzerine yolu trafiğe kapatan askerler çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

  Olay yerine Hakkari İl Jandarma Komutanlığı'ndan bomba imha uzmanları çağrıldı. Yapılan incelemenin ardından uzaktan kumandalı mayın fünye ile patlatıldı. Patlamanın ardından gökyüzüne siyah bir toz bulutu yükseldi. 2 saat boyunca trafiğe kapatılan yolda da 300 araçlık bir konvoyoluştu. Güvenliğin sağlanmasının ardından yol yeniden trafiğe açıldı.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı