Gündem Haberleri

GÜNDEM

  PKK mayını, bombası ve sığınağı bulundu

  Behçet DALMAZ/HAKKARİ, (DHA)
  27.09.2005 - 11:41 | Son Güncelleme: 27.09.2005 - 11:41

  Hakkari’de jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonlarda Çobandağ bölgesinde bulunan 4 tuzaklanmış mayın imha edilirken Karadağ bölgesinde bir sığınak ortaya çıkarıldı.

  PKK terör örgütüne ait sığınakta 6 kilogram C-4, 1 tuzaklanmış mayın düzeneği, 10 elektrikli fünye ve fünyeye bağlı tökez teli ile bol miktarda yiyecek, battaniye ve örgütsel doküman ele geçirildi.

   

  Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklamada, alınan istihbarat bilgileri doğrultusunda İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin 22 Eylül 2005 tarihinde Çobandağ Bölgesi’nde arama tarama operasyonu başlattığı belirtildi.

   

  Yürütülen operasyon sırasında yere tuzaklanmış şekilde bulunan 4 mayın imha edildi. Çalışmalarını sürdüren jandarma ekipleri, 23 Eylül 2005’te Karadağ bölgesinde teröristlerin sığınak olarak kullandığı mağaraya operasyon düzenledi. Mağarada 6 kilo C- 4 patlayıcı, 1 tuzaklanmış mayın düzeneği, 1 RPG- 7 mühimmatı, 10 elektrikli fünye, patikaya gerdirilmiş fünyeye bağlı tökez teli ve bol miktarda giyecek, battaniye ve gıda malzemesi ele geçirdi.

   

  Olaylarla ilgili soruşmanın sürdüğü belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı