Gündem Haberleri

GÜNDEM

  PKK kaçırdığı işçileri serbest bıraktı

  Turan KOYUNCU/SİİRT, (DHA)
  13.09.2013 - 10:06 | Son Güncelleme: 13.09.2013 - 11:31

  SİİRT’in Pervari İlçesi Belenoluk Köyü’nde dün akşam inşaatı süren yeni jandarma karakol binasını bomba ile tahrip eden PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan 4 işçi, gece geç saatlerde serbest bırakıldı.

  Pervari’nin Belenoluk Köyü’nde yapımı süren jandarma karakol inşaatına dün akşam saat 21.00 sıralarında giden bir grup PKK’lı terörist, inşaatta çalışan işçileri silah tehdiyle etkisiz hale getirdü. PKK’lılar yanlarında getirdikleri patlayıcıları karakol inşaatının çeşitli yerlerine yerleştirerek, infilak ettirdikten sonra 4 işçiyi yanlarına alarak dağlık alana doğru kaçtı.

  PKK’lılar, kaçırdıkları işçileri Belenoluk ve Söğütönü köyü arasında geç geç saatlerde serbest bıraktı. Pervari İlçe Jandarma Komutanlığına giden işçilerin ifade işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

  KALEKOLU UÇURDULAR İŞÇİLERİ KAÇIRDILAR

  VALİLİK: İHA İLE KEŞİF YAPILDI

  Siirt Valiliği, Pervari İlçesi’nin Belenoluk Köyü’nde PKK’lı teröristlerin dün akşam jandarma kalekol inşaatını patlayıcı ile tahrip edip 4 işçiyi kaçırmasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

  Açıklamada, Belenoluk Köyü, Oraktepe mevkiinde yapımı devam eden kalekol binasının dün saat 18.30 sıralarında bir grup bölücü terör örgütü tarafından basıldığı ve 4 işçinin Düğüncüler Köyü yönüne doğru kaçırıldığı belirtildi. Açıklamada, bölgede İnsansız Hava Aracı (İHA) ile keşif yapıldığı belirtilerek şunlar kaydedildi:

  "Olay mahalli inşaat bölgesinde PKK’lı teröristler tarafından bir piknik tüpünün patlatılması sonucu inşaatın iç duvarlarının birinde tuğlalarda hasar oluştu. Olayın öğrenilmesi ile birlikte bölgeye takviye güçler gönderilmiş olup, ayrıca havadan keşif yapmak maksadıyla da İnsansız Hava Aracı’nın (İHA) da olay mahalline intikali sağlandı. Bölücü terör örgütü mensupları tarafından kaçırılan 4 işçi aynı gün saat 19.30 sularında bölgede gasp edilen bir araç ile birlikte serbest bırakıldı. Pervari Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeleri alınan işçilerin sağlık durumları iyi. Olay ile ilgili çok yönlü soruşturma devam ediyor."

  OPERASYON YAPILIYOR

  Kalekol inşaatına yapılan saldırının ardından Siirt 3’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan sabah saatlerinde kalkan Sikorsky helikopterlerle bölgeye Jandarma Özel Harekat timleri indirildi. Bölgede, kaçan PKK’lıları etkisiz hale getirmek için operasyonların sürdüğü belirtildi.

  Etiketler: pkk , kalekol , Siirt , İşçi , pervari
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı