Gündem Haberleri

GÜNDEM

  PKK gösterisinde arbede: 11 gözaltı

  Fahrettin GÖK- Murat ÇAĞLAR/VAN, (DHA)
  01.02.2006 - 15:07 | Son Güncelleme: 01.02.2006 - 16:46

  Van’da PKK terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’a tecrit uygulandığını iddia ederek izinsiz yürüyüş yapmak isteyen bir grup polisle çatıştı. Polis panzerlerine taş ve sopalarla saldıran göstericilerden 11 kişi gözaltına alındı.

  Van’da Demokratik Toplum Partisi (DTP) il örgütü önünde toplanan yaklaşık 50 kişi, bölücübaşı Abdullah Öcalan’a tecrit uygulandığını iddia ederek oturma eyleminde bulunup basın açıklaması yaptı.

  PKK terör örgütü ve bölücübaşı lehine sloganlar atan protestoculardan bir grup basın ackılmasanını ardından Cumhuriyet Caddesi üzerinde izinsiz yürüyüş yapmak istedi.

  Çok sıkı güvenlik önlemi alan polis, grubun yürüyüşüne izin vermedi. Bunun üzerine Sanat Sokağı’na giren bir grup burada polislere ve panzerlere taş ve sopalarla saldırdı. Ara sokaklarda kovalamacaların yaşandığı olaylar sırasında 11 kişi gözaltına alındı.

  Kentte çok sıkı güvenlik önlemi alan polis, yaklaşık yarım saat süren olayların ardandan kaçan diğer potestoculara yakalamak için başlattıkları operasyonları sürdürüyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı