Gündem Haberleri

GÜNDEM

  PKK düğün basıp damadı öldürdü

  Hürriyet Haber
  06 Kasım 2009 - 00:59Son Güncelleme : 06 Kasım 2009 - 08:27

  Türkiye-İran sınırındaki Begale Köyü’ne gelen “Hogir’’ kod adlı teröristin elebaşlığını yaptığı bir grup terörist, Berivan K. ve Emrah S.’nin düğününü bastı.

  Hane başına 1500 lira haraç isteyen teröristler ile köylüler arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine gelin ve damadı yanlarında götürmeye çalışan PKK’lılara köylüler karşı koydu. Çıkan arbedede teröristlerden birinin silahını kapan Emrah S., elebaşı “Hogir’’ ile “Dijvar Muş’’ adlı teröristi öldürdü, bir teröristi yaraladı. Teröristler, çatışma sırasında damat Emrah S.’yi öldürdü. Olayda Zeynep, Ali, Firuz, Resul adlı çocuklar da yaralandı.

  Irak ve Suriye’de yaşayan Kürtler ile PKK’lı teröristler arasında geçtiğimiz aylarda da benzer haraç kavgası yaşanmıştı. PKK’lılar, Irak’ın Bervari bölgesinde hayvancılık yapan Kürt ailelerden “vergi’’ adı altında, keçi ya da koyun istemişler ancak köylülerin karşı koyması üzerine çıkan çatışmada 3 örgüt mensubu ile 5 köylü ölmüştü. Yine Ömer Kokuyan’ın elebaşlığını yaptığı PKK’lılar ile Suriye’nin Haseke Ras Al Ayn yöresinde yaşayan KDP yanlısı Ketkan ailesi arasında yaşanan “haraç kavgası”nda Alaettin Şeyho Ketkan ile Ömer Kokuyan’ın kardeşi Bekir Kokuyan ve yeğeni Halil Bekir Kokuyan ölmüş, her iki taraftan da çok sayıda kişi yaralanmıştı.

  Teslim oldular

  Bu arada PKK´nın Kuzey Irak´taki kamplarından kaçan 1´i kadın 2 terörist, Suriye üzerinden sınırı geçerek Mardin´de güvenlik güçlerine teslim oldu. 2 PKK´lı, burada ifadeleri alındıktan sonra soruşturmalarının yürütülmesi için Diyarbakır´a gönderildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı