Gündem Haberleri

GÜNDEM

  PKK da ayrılık iddiası: Bayık ve Karayılan anlaşamıyor

  İHA-AA
  19.04.2016 - 17:22 | Son Güncelleme: 19.04.2016 - 17:40

  Ağır kayıplar sonrasında PKK'nın tepe isimleri arasında görüş ayrılığı yaşandığı iddia edildi. Edinilen bilgilere göre, Karayılan'ın il ve ilçelere kırsaldan takviye göndermek istediği Bayık'ın ise bunun tersine yetişmiş kırsal elemanlarının süratle il ve ilçelerden çekilerek mücadelenin kırsalda yürütülmesini istediği ifade ediliyor.

  Güvenlik birimlerinden edindiği istihbarata göre, terör örgütü PKK'nın üst yönetiminde bundan sonra nasıl bir taktik izleneceğine dair ciddi bir çatışma yaşanıyor.

  İstihbarat raporlarına göre, Karayılan'ın Cemil Bayık'ın tam tersine il ve ilçelere kırsaldan takviye göndermek istediği ve buralardan çekilmelerinin kendi sonlarını getireceği noktasında olduğu bildirilirken, Bayık'ın ise bunun tersine yetişmiş kırsal elemanlarının süratle il ve ilçelerden çekilerek mücadelenin kırsalda yürütülmesini istediği ifade ediliyor.

  Bu konuda terör örgütünün liderleri ve onları destekleyen gruplar arasında ciddi görüş ayrılığından dolayı sert tartışmalar yaşandığı iddia ediliyor.

  Etiketler: bayık , karayılan , pkk
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı