Dünya Haberleri

  Pizza hazırlarken mikrodalga patladı

  Hürriyet Haber
  09.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Iraklılar cep telefonu mesajlarıyla kara mizaha sığınırken El Şarkiya televizyon kanalının "Saya Wa Surmaya" ya da "Şan ve Servet" isimli yetenek yarışması, yaşları 17 ile 30 arasında değişen sekiz yarışmacıya kendilerini ispatlama fırsatı tanıyor.

  Irak’ta düzmece haberin yükselen yıldızı olarak kabul görmeye başlayan Ali Fadhel, haber spikeri formunda ekrana gelerek, "Lezzetli pizzalarından yaparken mikrodalga fırın Soha’nın yüzüne patladı" diye aktarıyor. Çünkü Şan ve Servet isimli yarışmanın formatına göre Irak sokaklarında esen savaş rüzgarlarından bahsetmek yasak, ancak sıra dışı haberleri aktarmak serbest.

  Yarışmacılar, metin yazarlığından oyunculuğa kadar yeteneklerini ispatlamaya çalışırken, halk oyuyla belirlenecek birinci 3 bin dolarlık ödülün sahibi olacak ve El Şarkiya’da ’yönetmen’ olarak işe alınacak.

  Yarışmacılar, muhafazakar çevreleri kızdırmamak için akşamları evlerine giderken, kadın yarışmacılardan biri stüdyoya gelirken dikkat çekmemek için makyaj yapmadığını söylüyor. Yarışma sonrasında kadın ve erkeklerin birbirine sarılıp tebrik etmesi de yasaklar arasında.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı