ANKARA HABERLERİ

Piyanoda tango gecesi

Hürriyet Haber
28.03.2016 - 14:52Son Güncelleme :

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano bölümü mezunlarından piyanist Nurlan Bağırov ve Çiğdem Çilesiz tarafından 2012 yılında kurulan Duo Carmesi, 1 Nisan’da ODTÜ KKM’de konser verecek.

Hürriyet Haber

Duo Carmesi, ODTÜSanat 17 kapsamında ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda bir resital verecek. 1 Nisan’daki konserde repertuvarın tamamı Astor Piazzolla’nın iki piyano için tangolarından oluşuyor. Duo Carmesi, 2012 yılında Bilkent Üniversitesi mezunu piyanistler Nurlan Bağırov ve Çiğdem Çilesiz tarafından kuruldu. İkilinin repertuvarında çok sayıda iki piyano için yazılmış eser bulunuyor. Duo Carmesi, ilk konserini 28 Şubat 2013 tarihinde Bilkent Konser Salonu’nda UNICEF yararına verdi. Konserin tüm gelirini “Okul Öncesi Eğitiminin Güçlendirilmesi” projesi yararına UNICEF Türkiye Milli Komitesi’ne bağışlayan ikili ilk konserinde Arjantinli ünlü tango bestecisi ve bandoneon sanatçısı Astor Piazzolla’nın tangolarını yorumladı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Piyanoda tango gecesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Piyanoda tango gecesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı