« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Piyango böyle olur

F.Bahçeli taraftarlar 100. yıl için piyasaya sürülen piyango biletlerine büyük ilgi gösterdi. 3 milyon bastırılan biletlerin 1 milyonu tükendi. Tamamı satıldığında sarı lacivertlilerin kasasına 10 milyon Euro girecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
100. yıl coşkusunu taraftarları ile paylaşmak üzere büyük bir piyango düzenleyen F.Bahçe kısa sürede amacına ulaştı. İstanbul Valiliği ve Milli Piyango Genel Müdürlüğü’nden alınan izinler sonucu 3 milyon adet bastırılan ve üzerlerinde sporcuların fotoğraflar ile kulüp logosunun yer aldığı biletlerin yaklaşık 1 milyonunun satıldığı açıklandı.

28 Nisan 2007’de çekilişi yapılacak olan biletlerin tamamının satılmasıyla birlikte dağıtılacak hediyeler ve masraflardan sonra kulübün kasasına yaklaşık 10 milyon Euro’nun kalacağı ve bu parayla bir yıldız oyuncu transfer edilebileceği belirtildi.

Hediyeler süper

Piyangonun ikramiyeleri de F.Bahçe’nin son yıllarda gerçekleştirdiği görkemli atılımlara parallellik taşıyor. En büyük ikramiye İstanbul Ataşehir’de Uphill Konutları’nda 3 adet daire. Porche Cayenne, Mercedes E-200, BMW 320, AUDİ, VW, FORD olmak üzere tam 11 adet son model araba da ikramiye listesinin başında yer alıyor. Ayrıca 100 adet BEKO plazma ve LCD TV, 100 adet Notebook, 100’er adet Arçelik buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinaları, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda 326 adet sezonluk kombine bilet, Türkiye’nin en güzel tatil köylerinde 160 çifte tatil de hediyeler arasında.

Bir bilet 10 YTL

Fenerbahçe Kulübü Mali İşler Koordinatörü Abdülkadir Kuşin, 10 YTL değerindeki biletlerin bütün Yay-Sat dağıtım noktaları, Denizbank ve Garanti Bankası şubeleri, Fenerium mağazaları, Fenerbahçe taraftar dernekleri, Milli Piyango bayileri ve Nimet Abla gişeleri ile Şükrü Saracoğlu Stadı Maraton Girişi’nden temin edilebileceğini açıkladı.

Hedef kucaklaşma

Başkan Aziz Yıldırım amaçlarının piyango biletlerini Türkiye’nin en uç noktalarına kadar her yere ulaştırmak suretiyle bütün Fenerbahçelilerle kucaklaşmak ve her noktada ikramiye dağıtabilmek olduğunu söylüyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz