Gündem Haberleri

  Pitbull’a ‘Isır’ deyip polisin üstüne saldılar

  Ali ÖZKAYA- Taylan YILDIRIM, (DHA)
  15.02.2005 - 01:47 | Son Güncelleme:

  Cep telefonunu gasp ettikleri genci dövüp çöp konteynerine atan saldırganlar, yanlarında taşıdıkları Pitbull köpeğini ‘Isır’ emriyle peşlerine takılan polisin üzerine saldılar. Köpek polisi yaraladı; ama gaspçılar yakalandı.

  İZMİR Konak’ta, kapkaç, hırsızlık ve gasp suçlarından poliste kaydı bulunduğu belirtilen Cevdet Çevik (24), Murat Can (20), Remzi Tekdemir (21), K.Ş. (17), H.B. (13), M.Y. (17) ve Çağlar Canlı (20) dün sabah, daha önce kavga ettikleri Hasan Şentürk’ün oturduğu evi bastı. Şentürk’ün babasının polise haber vermesi üzerine kaçan saldırganlar, daha sonra yolda yürüyen Hakan Özer’i (18) durdurdu. Saldırganlar cep telefonunu gasp ettikleri Özer’i dövüp, yol kenarındaki çöp konteynerine attı. Bağırarak yardım isteyen Özer, vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

  Emri aldı, üstlerine atladı

  Özer, hastaneye kaldırılırken, saldırganlar yanlarında taşıdıkları Pitbull köpeğine ‘Isır’ emri verip kendilerini yakalamak isteyen polislerin üzerine saldı. Pitbull, polis memurlarından Kamil Çelik’e saldırıp bacağından ve elinden ısırdı. Bir polis memurunun bacağına da sopayla vuran saldırganlar, 35 A 7754 plakalı ekip otosunun ön camını kırdı. Takviye ekiplerin gelmesiyle saldırganlardan Cevdet Çevik, Murat Can, Remzi Tekdemir, K.Ş, H.B ve M.Y. yakalanarak gözaltına alındı. Çağlar Canlı ise kaçarak izini kaybettirdi. Sanıklar sorglarının ardından adliyeye sevk edilecek.

  6’sı yakalandı

  Konak İlçesi Gürçeşme semtinde yanlarında Pitbull cinsi köpekle gasp yapıp terör estiren 7 saldırgandan altısı yakalandı. Bir polisi yaralayan ve adının ‘Reis’ olduğu öğrenilen Pitbull köpek de karakolun bahçesine bağlandı. Pitbull’lar güçlü çene yapılarıyla biliniyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı