« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pistorius haksız bir avantaja sahip

Güney Afrika’yı Londra 2012’de temsil edecek olan ampute atlet Oscar Pistorius’un haksız bir avantaja sahip olduğu öne sürüldü.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

400 metre dünya rekortmeni Michael Johnson, prostetik uzuvlar kullanan engelli sporcuların yarışlarda bulunmasının haksız rekabete yol açtığını söyledi.

Pistorius’un çılgın ve ilham verici bir hayat hikâyesine sahip olduğunu belirten Johnson, “Pistorius ve ben birbirimizi çok iyi tanıyor ve konumlarımızı biliyoruz. Ancak kullandığı protezlerin kendisine avantaj sağlayıp sağlamadığını kesin olarak bilmiyoruz. Ben rakiplerine karşı haksız bir avantaj sağladığını düşünüyorum. Bunu anlatmak gerçekten çok güç ama ben bunun böyle olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Sözlerini sürdüren Johnson, “ Harika bir hikâye ve büyük bir bireyden bahsediyoruz. O engelli sporcuların büyükelçisi oldu. Bir şeyin üstesinden gelmek için nasıl çaba verilmesi gerektiğini de göstermeye devam ediyor. Pistorius’un sınırları yok. Ancak benim derdim sorunun iyi algılanması ve kişiselleştirilmeden çözülmesinden yana. Belirli kurallar var ve bunların çiğnenmesinin doğru olmadığını düşünüyorum” dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz