« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pisti hazırlayın gerisine karışmayın

Formula 1 yarışlarının 2005 yılında İstanbul'da yapılması için atağa geçen Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu TOMSFED'e gelen ilk cevap, umut verici işaretler taşıyor. Formula 1 yönetiminin gönderdiği cevapta, uluslararası standartlara uygun bir yarış pistinin 2004 Ekim'ine kadar hazırlanıp hazırlanamayacağı soruluyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
2005'te Formula 1 yarışlarının Türkiye'de yapılması için kampanya açan Türkiye Otomobil ve Motorsporları Federasyonu (TOMSFED), Formula 1 dergisine verdiği ilánla atağa geçti. Çarpıcı bir Boğaz Köprüsü eşliğindeki il*nda, Gran Prix'in iki kıtanın birleştiği İstanbul'da yapılmasının önemine değinilerek bunun mümkün olup olmadığı soruluyor. Daha sonra, TOMSFED Başkanı Mümtaz Tahincioğlu'nun, ‘‘Evet, kesinlikle yapılabilir’’ cevabı aktarılarak, İstanbul'un ve Türkiye'nin avantajları sıralanıyor.

Bu arada, Formula 1 Düzenleme Komitesi'nin (FOA) TOMSFED Başkanı Tahincioğlu'na gönderdiği mektup da kamuoyuna açıklandı. FOA Başkanı Bernie Ecclestone, Türkiye'nin 2005 için aday olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, istenilen koşulların sağlanması durumunda, Formula 1'i İstanbul'da düzenlemenin mümkün olacağını belirtti. Şartlar arasında, hükümetin tam desteği, pistin Formula 1 standartlarına uygun olarak inşa edilmesi ve en geç 2004 Ekim'ine kadar bitirilmesi yer alıyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler