Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Pisi pisine ölümler

  Hürriyet Haber
  16.07.2001 - 11:17 | Son Güncelleme:

  Gazetelerin üçüncü sayfalarını dolduran, televizyonların haber bültenlerinin büyük bölümünü işgal eden ve çoğu ölümle sonuçlanan asayiş haberlerinin büyük çoğunluğunun kaynağını ihmal, vurdumduymazlık, "bana bir şey olmazcılık" oluşturuyor.

  Kimi güldüren, kimi "bu kadar da olmaz ki" dedirten olaylar arasında neler yok ki. Tilki vuracağım diye annesini öldürenler, fareye, yılana ateş ederken yakınlarını veya komşularını vuranlar, minicik bebeklerin kontrolsüz konuldukları yerlerde ölümleri, tabancayla oynarken öldürmeler, tüm uyarılara rağmen korkuluksuz damlarda uyurken düşüp ölmeler ve diğerleri...  

  Hemen her gün onlarca örneğine rastladığımız haberlerden bazıları şöyle:

  TİLKİ YERİNE ANNESİNİ ÖLDÜRDÜ  

  Çorum'un Sungurlu İlçesi'ne bağlı Kula Köyü'nde Orhan Altuntaş, tavuklara dadanan tilkiyi öldürmek için kümeste pusu kurdu.  Altuntaş sabaha karşı tavukları kontrol etmek için kümese gelen annesi Bayram Altuntaş'a, tilki sanarak ateş etti. Bayram Altuntaş olay yerinde öldü.

  YILANA ATEŞ ETTİ ARKADAŞINI VURDU

  Osmaniye'de Alpaslan Apaydın, evinin bahçesindeki ağaçta gördüğü yılana, av tüfeği ile ateş etti. Saçmalardan bazıları yılana, bazıları da evinin önünde oturan İsrafil Söyler'e isabet etti. İsrafil Söyler yaralandı.

  FARELER KAÇINCA

  Yine Osmaniye'nin Düziçi İlçesi'ne bağlı Çamiçi Köyü'nde Ahmet Kuyaş, tarla faresine av tüfeğiyle ateş ederken Fetih Yılmaz ve Abdurrahman Köksal'ı yaraladı. 

  HAREKET HALİNDEKİ KAMYONDAN ATLADILAR

  Çorum'un Laçin İlçesi Narlı Köyü yakınlarında, 16-17 yaşlarındaki gençler Aydın Beğenmiş, Caner Gökgöz ve Hasan Serkek, Hüseyin Ayvaz'a ait, park halindeki 57 DD 476 plakalı kamyona sürücüden habersiz bindi. Kamyonun vitesleriyle oynayan 3 kişi, vitesin boşa geçmesiyle aracı hareket ettirdi.

  Kamyon yokuş aşağı hızlanınca korkuya kapılan Hasan Serkek, Caner Gökgöz ve Aydın Beğenmiş araçtan atladılar. Aydın Beğenmiş kafasını yere çarparak yaralandı. Beğenmiş, hastaneye kaldırılırken yolda öldü.

  İNEĞİN İPİ BOĞNUNA DOLANDI

  Samsun'un Bafra İlçesi'ne bağlı Eldavut Köyü'nde 62 yaşındaki Hüseyin Sezen, evinin önündeki ineğini bağlamak isterken, bir ucu ineğe bağlı ip boynuna dolandı. Kendini kurtarmaya çalışan Sezen, tedirgin olan hayvanın sürüklemesi sonucu boğularak öldü.

  SALINCAK BEBEĞİ BOĞDU

  Kayseri'de Hürmet Akat, ziyarete gittiği babası Mehmet Dikicioğlu'nun evinde, 1.5 yaşındaki oğlu Mehmet'in uyuması için tavana bağladığı telefon kablolarıyla bir salıncak kurdu. Oğlunu bu salıncağa yatırıp düşmemesi için de belinden iple bağlayan anne, daha sonra evine süt almaya gitti. Bu sırada uykusundan uyanan Mehmet, salıncaktan inmeye çalışırken, beline bağlanan ipin boynuna takılması sonucu askıda kalarak boğuldu.  

  1,5 AYLIK BEBEK, BEŞİKTE TERS DÖNDÜ
    
  Giresun'un Espiye İlçesi'ne bağlı Kaşdibi Köyü'nde, anne Sunay Yıldız, evin su ihtiyacını karşılamak amacıyla 1,5 aylık bebeği Suba'yı yanlız bırakarak köy çeşmesine gitti. Anne Yıldız, eve döndüğünde beşikte ters dönen bebeğinin cesediyle karşılaştı.
  Şanlıurfa'da ise 3 yaşındaki Mustafa Doğan, Yeşildirek Mahallesi'ndeki evlerinde oynarken duvar kenarında bulunan yorganların üzerine devrilmesi sonucu öldü.  

  TABANCAYLA AKRABASINI VURDU

  Giresun'un Güce İlçesi'ne bağlı Kulancak Köyü'nde evde büyükler olmadığı bir sırada, babası Niyazi Hoçur'a ait tabancayı alarak oynayan E.H (10), tabancanın ateş alması sonucu, yanında bulunan akrabası Ali Hoçur'un (10) ölmesine neden oldu.  

  BUNLAR DA İŞGÜZARLIK

  Kayseri'de, bir ATM'den para çekmek isteyen Atıf K. (20), kartı ATM'ye sıkışınca, evine giderek bir keser alıp geldi.

  Atıf K, keserle kartını çıkarmak isterken devriye gezen polis ekiplerince yakalanarak karakola götürüldü. Atıf K'nin, ifadesinde, kötü bir amacı olmadığını, sıkışan kartını almaya çalıştığını söylediği öğrenildi.

  Osmaniye'de, Emniyet Müdürlüğü ek binası önünde çişini yapmak isteyen Ferit Çağla (29), görevli polisin uyarısına küfürle karşılık verince gözaltına alındı. 

  Bursa'da, Murat U. adlı genç, kendisiyle evlenmek istemeyen genç kızı, sokakta rastladığı sırada ,'Ya benim olursun ya da seni kimseye yar etmem' diyerek av tüfeğiyle bacağından vurarak yaraladı.

  Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde Erkan Türker (18), boş olduğunu sandığı tabancayı arkadaşı Gündüz Ulutaş'a (19) doğrulttu. Türker, arkadaşına 'seni vurayım mı' dedi. Ulutaş ise 'canın sağolsun' diye karşılık verdi. Bunun üzerine tetiği çeken Türken arkadaşını kalçasından yaraladı.  

  MEVSİMLİK ÖLÜMLER   

  Bu arada, vurdumduymazlıkla gelen ölüm ve yaralanmalar mevsime göre de değişebiliyor. Bunlardan biri, daha çok güneydoğu illerinde korkuluksuz damlarda yatanların düşmesiyle meydana gelen ölümler ve yaralanmalar. Diğeri de suda boğulmalar. Serinlemek için girilen  denizde, ırmakta ve sulama kanalında yüzme bilmediği için boğulanlarınsayısı yüzleri geçiyor.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı