Ege Haberleri

  Pisi pisine ölüm

  Hürriyet Haber
  12.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir'de bir düğüne giden 8 yaşındaki Çise'nin kalbine havaya atılan bir bıçak saplandı. Minik kız inanılmaz bir şekilde yaşamını yitirdi, geride acılı bir aile kaldı.

  BUCALI Emel ve Sadrettin Destan çiftinin evleri, ikinci çocukları Çise'nin dünyaya gelmesiyle şenlenmişti. Mahallelinin neşe kaynağı olan Çise büyüdü, ilköğretime başladı. Başarılı bir öğrenciydi, sınıfları teşekkürle geçiyordu. Ve geçen yıl ağustos ayında 8 yaşındaki Çise, üçüncü sınıfa gitmeye hazırlanırken ailesiyle bir yakınlarının nişan töreni için Torbalı Ayrancılar'a gitti.

  Nişan gecesi kavga

  AÇIK havada çalgılı yapılan nişan eğlencesinde davetliler pistte oynarken, bir anda ortalık karıştı. Alkollü gençlerin kavgasında masalar sandalyeler uçuşmaya başladı, davetliler korkuyla kaçıştı. Çise, birbirlerini yumruklayan kavgacıların arasında çok korkmuştu. 12 yaşındaki ablası Çisem yardıma koştu. İki kardeş ağaçların arasına girip gizlenmeye çalıştı.

  Böyle kader olur mu

  BU sırada fırlatılan bir bıçak karanlığı ok gibi yararak minik Çise'nin göğsüne saplandı. Kanlar içinde yere yığılan Çise, Torbalı Devlet Hastanesi'ne kaldırılmak istendiğinde çok geçti. Küçük kızın ölümü aileyi ve yakınlarını yasa boğdu. Soruşturmayı yürüten polis, törende müzik yapan Piyanist Rıfat Metin'i gözaltına aldı. Metin, olayda yanına düşen bıçağı kavgacıların eline eline geçmemesi için 14 yaşındaki A.T.'ye verdiğini önesürdü. A.T.'nin de ağaçlık alana attığı bıçağın kötü şans sonucu Çise'ye isabet ettiği iddia edildi.

  Piyaniste 3 yıl hapis

  MAHKEMEYE sevkedilen 7 kişiden Rıfat Metin tutuklandı, diğerleri serbest bırakıldı. Metin de 20 gün cezaevinde kalıp Torbalı Asliye Ceza Mahkemesi'nde ilk duruşmada serbest bırakıldı. Acılı anne ve baba her duruşmaya katılıp, kızının ölümünden sorumlu olanların cezalandırılmasını istedi. Geçen hafta son duruşmaya çıkıp suçsuz olduğunu söyleyen pişanist Metin, ‘‘Ölüme sebebiyet verme’’ suçundan 3 yıl hapisle cezalandırıldı. Mahkeme heyeti hapis cezasının paraya çevrilmemesini karara bağladı. Diğer sanık A.T. ise beraat etti.

  ACILI ANNE

  ‘Artık gülmüyor’

  BU karar Destan ailesinin evlat acısıyla yanan yüreklerine biraz olsun su serpti. Kızının ölümünü kabullenemeyen, duruşmaları izleyip suçluların cezalandırılmasını isteyen anne Emel Destan, yavrusunun böyle bir sonu haketmediğini söyleyerek, ‘‘Çise, çocukların en güzeliydi. Ölümünün ardından rüyalarımda onunla konuşuyor, dertleşiyordum. Yüzü, artık gülmüyordu. Suçlu olan piyanistin, kendini kurtarmak için başka bir çocuğu ortaya sürmesi bizi daha da üzmüştü. Sonunda aldığı ceza, acımızı biraz hafifletti. Piyanist hakkında 25 milyar liralık manevi tazminat davası açacağız. Alacağımız parayı kızımızın adını yaşatacak bir hayır işinde kullanacağız.’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı