Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Pis masa davasında teknikere 5 ay hapis

  Gamze AKKUŞ / İSTANBUL
  16 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 15 Şubat 2011 - 23:41

  Otopsi sırasında iç çamaşırına başka bir cesetten sperm bulaşan Münevver Karabulut’un otopsi raporuna “Sperm bulundu” diye yazan Adli Tıp Kurumu doktorları, Nurettin Nezih Anolay ve Yavuz Kabakuş, Bakırköy 14’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmada, delil yetersizliğinden beraat etti.

  Doktorlarla birlikte üç yıl hapis istemiyle yargılanan tekniker Ahmet Şahin ise görevi ihmal suçundan, 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Şahin’in cezası ertelendi.
  3 Mart 2009’da cesedi bulunan Karabulut’un 18 Mayıs’ta açıklanan otopsi raporunda, Münevver’in iç çamaşırı ile üzerine giydiği şortun arka kısmında 3 adet kan ve sperm örneği bulunduğu belirtiliyordu. Uzman Doktor Nurettin Nezih Anolay, Dr. Yavuz Kabakuş ve otopsi yardımcısı Bekir Bayrak’ın imzalarını taşıyan rapor sonrası, şüpheli Cem Garipoğlu ile arkadaş ve akrabalarından 20 örnek alınmıştı. Ancak örneklerin hiçbiri Münevver’in üzerinde bulunan örneklerle eşleşmedi. Adli Tıp’ın yaptığı karşılaştırmalı taramada, spermlerin aynı gün otopsisi yapılan başka bir cesede ait olduğu tespit edilmişti.

  Pis masa davasında teknikere 5 ay hapis
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı