Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pis kokular geliyor

İstanbul kulüplerinde hoş olmayan rüzgarlar estiğini belirten Trabzonspor Basın Sözcüsü İbrahim Şahin, "Kiralık oyuncuları kendi maçlarında oynatmamak şampiyonluk yarışında eşitsizlik yaratıyor" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR Basın Sözcüsü İbrahim Şahin, İstanbul kulüplerinde hoş olmayan rüzgarların estiğini söyledi. Bu kulüplerin kiraladıkları futbolcuları kendilerine karşı oynatmadıklarını dile getiren Şahin, "İstanbul'dan esen rüzgarlar hoş rüzgarlar değil. Verdikleri futbolcular için, 'Benim maçımda değil, rakibin maçında oynat' diyorlar. Böylece şampiyonluk yarışı konusunda eşitsizlik yaratıyorlar" dedi.

Teşvik primi gibi

Futbolcunun gittiği takımda oynaması gerektiğini kaydeden Şahin, "Spor ahlakı bunu emreder. Bazı maçlarda oynayın, bazı maçlarda oynamayın demek, hiçbir zaman sporun yazılı kuralına uymaz. Futbol Federasyonu'nu bu konuda göreve çağırıyorum. Çünkü bana göre bu olay bir nevi teşvik primi gibidir" diye konuştu.

Anelka korkutmuyor

Anelka
transferinin kulüpte bir endişeye neden olmadığını belirten İbrahim Şahin, "Trabzonspor'un başarılarına bakarsanız, Trabzonspor'un modelinin farklı olduğunu görürsünüz. Bizim takım ruhuna uyacak oyuncuya ihtiyacımız var. Yeni aldığımız Polonyalı oyuncu da böyle bir oyuncu. Bizde çok Anelka var. Fatih ve Gökdeniz, birçok Anelka eder" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz