« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Piriştina'ya gidiliyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İzmir 2. Lig Kulüp başkanları, İzmir Gücü Spor Vakfı'nın çağrısıyla toplandı. Nafiz Zorlu, Hamdi Türkmen, Cemal Dönmez, Seyhan Evlioğlu ve Yusuf Muhafız, ortak politika belirledi.

DESTEK ŞART İzmir Gücü Vakfı önderliğinde toplanan Altay, Göztepe, İzmirspor, KSK ve Bucaspor başkanları ‘‘İzmirgücü’’ kulübünün kurulması için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'yla görüşme kararı aldı. Başkanların ‘‘ Yerel yönetimlerin maddi desteği sağlanırsa çalışmalar başlar’’ görüşünde birleştiğini belirten Vakıf Başkanı Levent Ürkmez, ‘‘ Beş başkanla bütçe ve şartlar için Piriştina'yla haftaya görüşeceğiz’’ dedi.

STATÜ TARTIŞILDI İzmir'in 2.Lig'de takım sayısının 5'e çıkmasından dolayı toplantıda uygulanacak statü de tartışıldı. Ürkmez, Aydınspor ve Balıkesir'in durumuna göre Ege'deki kulüplerinin başkanlarını da toplantıya çağıracaklarını vurgulayarak şöyle konuştu, ‘‘ 17'şerli gruplar halinde olması halinde İzmirli beş takım da Ege'de kalacak. Ancak Play-Off kalmaz, beşli grup devam ederse o zaman Altay veya Göztepe İstanbul grubuna gidecek’’

ALINAN KARARLAR

1Coğrafi özelliklere göre 2.Lig'in 17 takımlı üç gruplu hale getirilsin.

2Federasyon ve MHK'ye İzmirli bir üye gönderilsin.

3Asker futbolcuların en azından 2.Lig'de oynatılması için yasal düzenlemeye gidilsin.

4Statların paylaşımına bir dahaki toplantıda karar verilecek


Bunları da Beğenebilirsiniz