Ege Haberleri

EGE

  Piriştina’dan söz

  Hürriyet Haber
  11.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 11.05.2000 - 00:01

  BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, metronun tam gün ticari seferlere başlayacağı 26 Ağustos'a kadar, özürlü asansörleri ve yürüyen merdivenlerin bitirileceğine dair özürlülere söz verdi. Piriştina, ‘‘DPT ve Hazine müşteşarlığı 10 milyon dolarlık kredi için gerekli onayı vermezse, biz kendi kaynaklarımızla eksikleri tamamlayağız’’ dedi.

  BELEDİYELERİN engellilerin günlük yaşamda güçlüklerle karşılaşmalarını önlemesi gerektiğini belirten Piriştina, ‘‘Ne yazık ki 22 Mayıs'ta metro deneme seferleri özürlü asansörleri ve yürüyen merdivenler olmadan başlayacak. Daha önce, metro için alınan kredi kapsamına bu asansörler dahil edilmemiş’’ dedi.

  Deniz kıyısındaki mekan

  SAKATLAR Haftası'nın ilk gününde, Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen İnciraltı Engelliler Eğitim ve Kültür Merkezi törenle açıldı. Piriştina, açılışta yaptığı konuşmada, Anıtlar Kurulu'na sunulan İnciraltı koruma amaçlı imar planı onaylanmadan, ön izin alarak Engelliler Merkezi çalışmasını tamamladıklarını söyledi.

  ENGELLİLER Eğitim ve Kültür Merkezi, engellilerin kermes, toplantı ve eğlencelerini ücretsiz düzenleyecekleri ve bilgisayar kullanarak internet aracılığıyla bilgi alışverişi yapacakları deniz kıyısında iki kapalı mekandan oluşuyor. Merkez'in kütüphane, televizyon, kafe ve geniş bir bahçesi bulunuyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı