« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pirim gençlerden memnun

Grekoromen Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü Mehmet Akif Pirim, İstanbul'da bu yıl Golden Grand Prix'nin birinci ayağı olarak düzenlenen 30. Uluslararası Vehbi Emre Turnuvası'nda genç sporculara şans verdiklerini belirterek, “Arkadaşlarımızın performansından memnun kaldım” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mehmet Akif Pirim, Ahmet Cömert Spor Salonu'nda gerçekleştirilen ve Türkiye'nin iki altın madalya ile tamamladığı turnuvanın, Avrupa Şampiyonası'na öncesinde sporcuların durumunu görmek açısından önemli olduğunu anlatarak, “Turnuva ilk defa Golden Grand Prix kategorisinde yapıldığı için katılan ülkeler güçlü sporcularla geldi. Maçlar çok güzel ve çekişmeli geçti. Rıza Kayaalp, Selçuk Çebi, Cenk İldem ve Nazmi Avluca gibi sporcularımız turnuvada yoktu. Genç sporcularla mücadele ettik. Sporcularımız ellerinden gelenin fazlasını yaptılar. Ben arkadaşlarımızın performansından memnun kaldım” diye konuştu.

Öncelikli hedeflerinin olimpiyat oyunları olduğu için Avrupa Şampiyonası'na genç bir takım ile gitmeyi düşündüklerini dile getiren Pirim, “Sporcularımız güçlü rakipleri karşısında çok çekişmeli müsabakalar yaptı. Genç arkadaşlarımızdan yavaş yavaş bir rezerv takım yaratmamız lazım. Bu arkadaşlarımız ileride olimpiyatlarda yarışacak. Bunları şimdiden hazırlamak lazım. Kısa değil, uzun vadeli başarıyı düşünmek gerek. Biz de ona göre plan ve proje yapıyoruz. Genç sporcularımıza inanıyorum, güveniyorum, başarılı olacaklardır” şeklinde görüş belirtti.

Refik Ayvazoğlu: “Hedefim olimpiyatlarda madalya kazanmak”

30. Uluslararası Vehbi Emre Turnuvası'nda 66 kiloda altın madalya kazanan milli güreşçi Refik Ayvazoğlu, hedefinin Londra Olimpiyat Oyunları'nda madalya kazanmak olduğunu ifade etti.

Turnuvada iyi mücadele ettiğini dile getiren Refik Ayvazoğlu, “Önümüzde Avrupa Şampiyonası var. İnşallah orada da altın madalya kazanırım. Nisan ayında da olimpiyat kalifikasyon turnuvaları var. O turnuvalardan birinde vizeyi alıp, olimpiyatlarda da aynı şekilde başarılı olmayı istiyorum” dedi.

Milli sporcu, düzenli bir şekilde çalışarak, hedeflerine ulaşmak için elinden geleni yaptığını anlatarak, “Tabi ki en büyük hedefim olimpiyatlarda madalya kazanmak. Bunun için çok çalışıyoruz. Bugüne kadar yendiğimiz bir çok sporcu olimpiyatlarda madalya aldı, dünya şampiyonalarında birinci oldu. Biz neden madalya almayalım. Şimdi antrenmanımızı yapıyoruz, müsabakalarımızdan en iyi sonucu olmaya çalışıyoruz. Orada da elimizden geleni yapacağız. Mindere çıkıp savaşacağız, Türk'ün gücünü bütün dünyaya göstereceğiz. İnşallah bunu başarırız” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz