« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Pırıl pırıl bir lig diliyoruz"

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Halil Ünal, yeni sezonda temiz bir lig dilediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Futbol Federasyonu'nun, Haliç Kongre Merkezi'nde spor camiasına verdiği iftar yemeği öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ünal, Kulüpler Birliği Vakfı toplantısının ardından iftar yemeğinde bir araya geldiklerini belirterek, “İnşallah hayırlı bir sezon geçer. Geçen sezon hem takımlar olarak hem de Türk sporseverler olarak üzüldük. Ancak yeni sezonda hayırlı, tertemiz, şikeden, teşvikten, teşebbüsten, dedikodudan arınmış; pırıl pırıl, futbolun, rekabetin ve transferlerin konuşulduğu bir lig diliyoruz” dedi.

Bugünkü vakıf toplantısının da olumlu geçtiğini anlatan Ünal, “Türk futbolu adına önemli kararlar aldık” derken, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'in açıklamaları konusunda ise şunları söyledi:
“Trabzonspor Kulübü Başkanı Şener'in açıklamalarını da değerlendirdik. Dolayısıyla Türk futbolunda birlik ve beraberlik çağrısı yaptık. Federasyonun kurullarına güvenirsek, hep beraber hareket edersek doğruyu bulabiliriz. Aksi takdirde huzursuz bir sezona başlamak sonradan huzursuzluğu getirir. Onun için umuyoruz ki huzurlu olur.”

Halil Ünal, dört büyük kulübün başkanlarını da bir araya getirmeyi planladıklarını belirterek, “Başta Kulüpler Birliği Başkanı olarak, daha sonra da Federasyon Başkanımız, futbolun büyüklerini bir araya getirip, birbirlerine olan kırgınlıklarını gidermek istiyoruz. Bu kırgınlıklar taraftarlara sirayet ediyor. Meseleler yarın bize sirayet ederse hoş olmaz. Onlar arkadaşlar, eski dostlar. Barışabilirler. Meseleleri de kendi aralarında çözüme kavuşturabilirler” diyerek sözlerini tamamladı.

Cavcav, Sadri Şener'i eleştirdi

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav ise Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'i açıklamalarından dolayı eleştirdi.

Bu süreçte herkesin dikkatli davranması gerektiğini kaydeden Cavcav, şöyle konuştu:
“Uzun yıllar kulüp başkanlığı yapmış biri olarak aynı çağrıyı bütün arkadaşlarıma yaptım. Kimsenin endişesi olmasın. Sadri, içimizde olan kardeşimiz. Şanssız bir beyanatını okudum. Sadri Şener'e de hak vermiyor değilim. Trabzonspor gibi büyük bir kulübün başkanı olarak kendisini kurtarmak için böyle manasız, yersiz ve ligin başlayacağı zamanda beyanat vermesini Kulüpler Birliği olarak kınıyoruz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler