« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pirelli'den eleştirilere tepki

Pirelli Motorsporları Direktörü Paul Hembery, bu sezon sonuçlarda yaşanan belirsizliğin, Pirelli lastiklerinin farklı kalitelerde olmasından kaynaklandığı iddialarına tepki gösterdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Red Bull'dan Helmut Marko, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, aynı set lastikler arasında bile "ciddi farklılıklar" olduğundan şüphelendiğini dile getirmişti.

Hembery öncelikle; İtalyan ekibinin, sonuçları etkilemek için kasıtlı olarak farklı kalitelerdeki lastikleri karıştırmasının asla söz konusu olmadığını söyledi.

El Confidencial'e konuşan Hembery, "Lastiklerin set olarak takımlara dağıtımına biz karar vermiyoruz. Bu tamamen rastgele gerçekleşen bir süreç" dedi.

turkiyef1.com'un haberine göre; Hembery, aynı set lastiklerin farklı kalitelerde olduğu iddiasına ilişkin olarak ise, "Bu çok zayıf bir ihtimal, çünkü tüm lastikler kalite kontrolden geçiyor. Her bir lastiğin üretimi, geçtiği süreçler ve hamur yapılarına ilişkin ilk günkü bilgilere ulaşılabilir. İstikrar açısından baktığımızda, biz dünyadaki en ileri kalite kontrol sistemlerine sahibiz." diyen Hembery, bu bakımdan da iddiaların gerçekle ilgisi olmadığını savundu.

Kalite konusunda, takımlara verilen lastiklerde bir üretim hatasının şu ana dek söz konusu olmadığını ifade eden Hembery, "Yalnız şunu söyleyebilirim, sahip olduğumuz kalite, örnek bir kalitedir." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz