« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pirat Ligi'nde yakılan ateş yangına döndü

Arka arkaya gerçekleştirilen etkinlikler ve son olarak da oluşturulan Lig, Türkiye’deki Pirat sınıfının canlandırmak bir yana, iki kişilik Hareketli Salma sınıfları içinde en kalabalık mücadelelerin yaşanmasına neden oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Cumartesi günü 2. Ayak, Pazar günü de 3. Ayak Altın Balta yarışlarına biri Ferdi 23 ekip katıldı.

Bir dönemin en popüler sınıflarından olan ancak geçen zamanla birlikte ortaya yeni sınıfların çıkmasıyla gözden düşen Pirat’lar, sevdalılarının yoğun çabaları sonucu yeniden eski ve güzel günlerine geri döndü.

Pir grup Pirat gönüllüsü tarafından başlatılan “canlandırma” etkinlikleri giderek daha geniş bir coğrafyaya yayıldı ve sonunda amacına ulaştı. turksail.com'un haberine göre;Türkiye’de ilk kez oluşturulan TYF Pirat Ligi de bu çabaları adeta taçlandırdı.

SPORCU YAŞ ARALIĞI 15-60 OLAN HS’DE TEK SINIF

İki kişilik Hareketli Salma sınıfları içinde en kalabalık grubu oluşturan Pirat Ligi’nin peş peşe iki günde gerçekleşen 2. Ayak ve geleneksel Altın Balta yarışının coğrafi rotada koşulduğu 3. Ayak karşılaşmalarına biri Ferdi,  9 farklı kulüpten gelen 46 yelkenci 23 ekip halinde denize açıldı.

Tüm Hareketli Salma sınıfları içinde de en hareketli üçüncü grubu oluşturan Pirat sınıfının en cazip yanlarından biri de Dragon ve yat gibi sabit salmalı tekneler dışında 15-60 yaş aralığındaki yelkencilerin katılabildiği tek sınıf olması.

İLK GÜN ŞAMANDIRA, İKİNCİ GÜN COĞRAFİ

TYF Pirat Ligi’nin 2. Ayak yarışları İstanbul Yelken Kulübü ev sahipliğinde 9 Haziran Cumartesi günü yapıldı. Ancak Kalamış önlerindeki parkur, bir yandan Kurumsal Oyunlar, diğer yanda TAYK’ın DenizBank Kupası’na katılan yatların Fenerbahçe dönüşünden kaynaklanan “yoğun” trafik nedeniyle Caddebostan’a taşındı.

İlgi ilk ayak yarışlarında olduğu gibi yoğundu. Rüzgarüstü-Rüzgaraltı rotalı 2. Ayak mücadelesine FB Yelken Şubesi, GS Yelken Şubesi, İYK, MYK-UNO, KYK, Bayramoğlu, İzmit, Karamürsel Alp, Körfez Yarımca yelken kulüplerinden 9 ve biri Ferdi toplam 23 ekip katıldı.

Saat 15.00'de havanın poyraza oturması ile birlikte start verildi ve gün planlandığı gibi 3 yarışla tamamlandı.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz