Teknoloji Haberleri, Son Dakika, Haberler

TEKNOLOJİ

  Piramitlerin sırrı çözüldü

  09 Temmuz 2009 - 09:15Son Güncelleme : 09 Temmuz 2009 - 11:30

  Piramitler nasıl inşa edildi? İşin içinde gerçekten uzaylıların parmağı var mı? İşte bu soruların cevabı...

  İŞTE PİRAMİTLERİN SIRRI - VİDEO

  Piramitler nasıl inşa edildi? Bu soru yüzyıllardır bilim adamlarının, tarihçilerinin kafasını kurcalıyor ve herkes bu sırrı öğrenebilmek için uğraşıyor. Uzaylılardan tutun da kayıp kıta Atlantis'in teknoloji olarak çok ileri halkına kadar bir çok teori üretiliyor. Bu teorilerden hiçbiri, birazdan izleyeceğiniz videoda yer alan 3D modelleme kadar ayakları yere basan bir teori değil.

  Mimar Jean-Pierre Houdin tarafından yürütülen ve tamamlanması yıllar süren çalışma sonunda geçtiğimiz hafta Türkiye ofisini açan Dassault Systemes firmasından Mehdi Tayoubi'nin yönettiği ekibin de yardımı ile 3D modellenerek görselleştirilmiş ve analiz edilmiş oldu.

  Videoda izleyeceğiniz 3D modelleme CATIA yazılımı kullanılarak, DS partnerlerinden "Gehry Technologies" tarafından geliştirilen modüller ile yapılmış. Piramidin sırrının merkezini teşkil eden kral odasının analizleri SIMULIA ile yapılmış. Blokların taşınması sırasında çalışacak ekiplerin ergonomi analizleri ve blokların planlanan alan içinde taşınabileceğinin analizleri DELMIA ile gerçekleştirilmiş.

  Bütün bu oluşan projenin herkesin erişimine Web üzerinden 3 boyutlu olarak açılması ise Virtools ürünü ile hayata geçirilmiş.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: DÜNYANIN EN İLGİNÇ İCATLARI

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 100 Yorum }
  • Hikaya . 10.7.2009 00:52:52
   Piramitlerin video ile anlatıldığı şekilde yapıldığına dair zaten bir teori var. Sadece 3D şeklinde hazırlanmış. Sırrı çözülmemiş.
  • gulcan emiroglu 9.7.2009 22:59:49
   sanki yeni bir sey bulunmus gibi bir baslik olmus,bu teoriyi gecen yillarda belgesel olarak izlemistik tv de
  • nergis nergis 9.7.2009 22:48:31
   eee neymiş piramitlerin sırrı?
  • erso erso 9.7.2009 22:37:56
   Yıllarca uğraşıp bugünün teknolojısıyle bunumu yapmış bravo dogrusu.......bu adam hiç piramitlere gitmemiş mi ....
  • oguzhan oguz 9.7.2009 22:32:42
   bu video bu günün aklı ile nasıl bir piramit yapabilirdinin bir videosu olmuş. O zamanın aklı bu videoyu yapandan daha zeki oldugunu görüyorum, bu ne saçmalık böyle, bu teorinin kalıntılarını mı bulmuşlar hayır, bir çizim mi bulmuşlar hayır. Tamamen ezik bir bilim adamı profili var burada.
  • Fadıl Ertem 9.7.2009 22:09:51
   Ben F.Sönmez arkadaşa hak veriyorum mdm ayak basıldı ndn fotolarda hiç yıldız yok? Gollum Gandalf arkadaşım Dünya geoid şeklindedir elips deil.Uzaylıları yaptığına inanmıyorum ama uzaylılar yok da demiyorum.Bence önceleri bizden çok gelişmiş uygarlıklar vardı.Çünkü geçmişle ilgili hiçbişi çözülmüyo.
  Sayfa Başı
  Haberlerkara sevda yeni bölümkara sevda 47. bölümAşk Laftan Anlamaz aşk laftan anlamaz 22. bölümaşk laftan anlamaz yeni bölümaöfaöf sınav sonuçları