Gündem Haberleri

  Pir Sultan Abdal Derneği'nden hırsızlık tepkisi

  A.A
  04.10.2011 - 13:11 | Son Güncelleme:

  Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özarslan, derneklerinde meydana gelen hırsızlık olayıyla ilgili, “Madımak katliamında yitirdiğimiz canlarımızın eşyalarının olduğu müzedeki özel eşyalar da alınmış, bir kısmı ortalığa saçılmıştır. Kimse bize, 'bu sıradan bir hırsızlık vakası' demesin” dedi.

  Özarslan, düzenlediği basın toplantısında, derneklerinin Ziya Gökalp Caddesi'nde bulunan genel merkezine geçen günlerde giren kişilerin fotoğraf makineleri, saatler, sazlar, kitapları aldığını söyledi.
  Dolapların ve masa üzerindeki evrakların karıştırıldığını belirlediklerini ifade eden Özarslan, burada bulunan LCD monitör ile cep telefonunun da çalındığını belirtti.
  Genel merkezde bir bölümü Sivas olaylarında hayatını kaybedenler için müze olarak düzenlediklerini ve onların özel eşyalarına da yer verdiklerini anlatan Özarslan, bu özel eşyaların da bir kısmının ortalığa saçıldığını kaydetti.
  Derneğin Menekşe Sokak'ta bulunan Ankara Şubesine de geçen hafta yine kimliği belirsiz kişilerin girdiğini, bilgisayar, semah kıyafetleri, sinevizyon takımı, müzikal malzemeler ve CD'leri aldığını ifade eden Mustafa Özarslan, şöyle konuştu:
  “Şimdi kimse bize, 'bunlar sıradan hırsızlık vakası' demesin. Sistematik saldırıların Alevi felsefesini ve kültürel değerlerini yarınlara taşımak adına misyon üstlenen, yarattığı, kaybettiği değerlerle özgür, demokratik, laik bir ülkede insanca yaşamak isteyen, sevgiyi ve insanı merkezine koyan Pir Sultan Abdal Kültür Derneğini kimse mücadelesinden alıkoyamaz. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, 'dönen dönsün ben dönmezem yolumdan' diyenlerin yürüdüğü yoldur. Yüreklerinde korku yoktur. Görünen odur ki, sistemli bir şekilde sindirme politikası ile karşı karşıyadır. Bu provokatif yaklaşımları dün de gördük. Önceki yıllarda Karşıyaka'da bulunan anıt mezara saldıranlar şimdi de özel eşyalarına saldırıyor.”

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı