KAYSERİ HABERLERİ

Pınarbaşı'na, 3 bölümlü Meslek Yüksek Okulu açılıyor

DHA
30.03.2016 - 11:15Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, Pınarbaşı İlçesi’ne Meslek Yüksekokulu kurulmasına ilişkin iznin Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK) çıktığını bildirdi. Madencilik ve Maden Çıkarma, Finans-Bankacılık- Sigortacılık ve Su Ürünleri adlarında 3 bölümde eğitim vermesi düşünülen yüksek okula önümüzdeki dönemde öğrenci alınması planlanıyor.

Kayseri’nin bazı ilçelerine kurulması düşünülen meslek yüksekokulları hakkında bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, Pınarbaşı ilçesine meslek yüksekokulu kurulmasına ilişkin YÖK’ten taleplerine gerekli iznin çıktığını bildirdi. Rektör Güven, “Pınarbaşı ilçesine meslek yüksekokulu kurulmasına ilişkin izin yazımıza YÖK, genel kurul toplantısında gerekli oluru verdi. Pınarbaşı ilçesine hayırlı olsun. Madencilik ve Maden Çıkarma, Finans-Bankacılık-Sigortacılık ve Su Ürünleri adlarında 3 bölümde eğitim vermesi planlanan Pınarbaşı Meslek Yüksekokulu’na önümüzdeki dönemde öğrenci almayı planlıyoruz” dedi. Rektör Güven, Mimar Sinan’ın doğduğu yer olan Melikgazi ilçesine bağlı Ağırnas Mahallesi’ne meslek yüksekokulu kurulması için de çalışmaların son aşamaya geldiğini kaydetti. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Pınarbaşı'na, 3 bölümlü Meslek Yüksek Okulu açılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 11 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pınarbaşı'na, 3 bölümlü Meslek Yüksek Okulu açılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı