KAYSERİ HABERLERİ

Pınarbaşı Cem Evi’nde Aşure Programı Düzenlendi

IHA
30.10.2015 - 14:31Son Güncelleme :

PINARBAŞI

IHA

Pınarbaşı Cem ve Kültür evinde düzenlenen aşure programında Alevi ve Sünni vatandaşlar birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Pınarbaşı Cem ve Kültür evinde düzenlenen Aşure Programına Pınarbaşı Kaymakamı Mehmet Haşim Çelik, Belediye Başkanı Dursun Ataş, Garnizon Komutanı Erdoğan Mutlu, Kayseri Hacı Bektaş Derneği Başkanı Hasan Müldür, İlçe Müftüsü Reşat Üstün, Emniyet Müdürü Ahmet İz, Alevi ve Sünni vatandaşlar katıldı.
Aşure etkinliğine konuşma yapan İlçe Müftüsü Üstün davetlilere yaptığı konuşmada: “ Pınarbaşı’nda Alevsisiyle Sünni’siyle birlik ve beraberlik için de yaşıyoruz. Bu aşure programının birlik ve beraberliğimize vesile olmasını diliyorum. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun” dedi.
Pınarbaşı Cem ve Kültür evi Başkanı İbrahim Kaya’da Davetlilere bir konuşma yaptı. Başkan Kaya “ Bu Aşurenin içinde nasıl ki çeşit, çeşit yemekler varsa Ülkemizin mozaği’de böyle Çeşit, çeşit. Aşure gibi bir kazan da pişmeliyiz. Kardeşçe bu Ülkede yaşamalıyız.”diye konuştu.
Duaların okunmasının ardından hep birlikte aşure yemekleri yendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Pınarbaşı Cem Evi’nde Aşure Programı Düzenlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 14 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pınarbaşı Cem Evi’nde Aşure Programı Düzenlendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı