Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pınar Karşıyaka'ya ABD'li oyuncu

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka, ABD'li Sean Marshall ile anlaştı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Basketbol şube başkanı Mutlu Altuğ, geçen sezon takımdaki ABD'li Marcus Slaughter'in Miami Heat'e gittiğini, Rashad Griffith ve Alvin Snow'un da takımdan ayrıldığını, bunun üzerine bu sezon 3 ABD'li oyuncu almayı planladıklarını söyledi.

Boston College'den Sean Marshall ile anlaştıklarını, 2 ABD'li oyuncu daha getireceklerini belirten Altuğ, şöyle konuştu:
"Çalışmalarımız devam ediyor. Belirlediğimiz ABD'li oyuncularla görüşmelerimiz sürüyor. Bu iki transferi önümüzdeki hafta gerçekleştireceğiz. Geçen sezonun kadrosunda yer alan yerli oyunculardan İnanç Koç, Serhat ve Mehmet Yağmur ile yollarımızı ayırdık. Bunların yerine Barış Ermiş, Valentin Pastal ve Asım Pars'ı transfer ettik. Yıldız ve gençlerden Furkan, Nehir ve Caner'i kadromuza dahil ettik. Böylelikle takımı hem gençleştirdik hem de yeniledik."

Geçen sezonun Pınar Karşıyaka açısından sıkıntılı geçtiğini, böyle bir kan değişikliğine ihtiyaçları olduğunu ifade eden Altuğ, bu sezonda da benzer sorunlar ve sıkıntıların yaşanmaması için sezon başı takımda köklü bir değişiklik yaptıklarını söyledi.

Takımın 1 Ağustos itibariyle top başı yapacağını, eylül ayında da Bolu'da kamp yapacaklarını belirten Altuğ, yine eylül ayında Belçika ve Bulgaristan'da iki turnuvaya katılacaklarını ve ardından Türkiye'ye döndüklerinde Türkiye Kupası mücadelesine başlayacaklarını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz