« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pınar Karşıyaka'dan tarafsızlık hamlesi

Basketbol Federasyonu'nun 18 Eylül'de Ankara'da yapılacak genel kurulu öncesi mevcut başkan Turgay Demirel ile adaylar Ali Doğan ve Doğan Hakyemez arasında kıyasıya bir yarış sürerken, İzmir'in lokomotifi Pınar Karşıyaka, seçim öncesi tarafsızlığını korudu.

İZMİR,(DHA)
SON GÜNCELLEME
Statüye göre her adayın, seçime girebilmek için en az 27 genel kurul delegesinden kendisini desteklediği veya onayladığı yönünde imza almasının zorunlu tutulduğu kongre öncesi Karşıyaka'nın üç delegesi de farklı adaylara imza verdi. Delegeleri Mutlu Altuğ, Özgür Okan ve Mehmet Alp Bolevin'in her birinin farklı adayın formuna imza atması, Karşıyaka'yı seçim öncesi oluşan dedikodu ortamından kurtardı. Beko Basketbol Ligi'ndeki diğer İzmir ekibi Aliağa Petkim'in delegeleri Uğur Eren ve Arkun Ünsal'ın ise Turgay Demirel'in adaylık formuna imza attığı öğrenildi.

Seçime resmen girmesini sağlayacak 27 imzayı toplamaya çalışan Doğan Hakyemez, Karşıyaka'nın tavrını tebrik ettiğini belirterek, "Ne yazık ki anti-demokratik bir seçim süreci yaşanıyor. Aday olunabilmesi için 27 kulüp temsilcisinden imza alınması şartı çok yanlış. Kulüpler, "İmza verdiğim aday seçilmezse beni cezalandırırlar' korkusuyla hareket ediyor. Şu ana kadar 15 imza topladım. Ne yazık ki seçimlere siyaset de fazlasıyla karıştı. Ben bir basketbol adamıyım. Basketbolun sorunlarını çözmek için bu göreve talip oldum" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz