İZMİR HABERLERİ

Pınar Karşıyaka'dan hakem kararlarına tepki

AA / Ahmet Bayram
29.02.2016 - 19:02Son Güncelleme :

- Karşıyaka Kulübü Basketbol Şubesi açıklaması:"Maalesef bazı kuralların uygulanışında, standartların takımlara göre değişiklik gösterdiği açıkça görülmektedir"

Pınar Karşıyakadan hakem kararlarına tepki
AA / Ahmet Bayram

İZMİR (AA) - Karşıyaka Kulübünün basketbol şubesinden yapılan açıklamada, Spor Toto Basketbol Ligi'nde mücadele eden takımları Pınar Karşıyaka'nın, son dönemdeki hakem hataları nedeniyle mağduriyet yaşadığı ifade edildi.

Şubenin yazılı açıklamasında, hakem hatalarının sıklaştığı öne sürülerek, "Üst üste gelen hatalar, dikkatimizi bir hayli çekmekte ve sakatlığa sebebiyet verebilecek sertlikteki fauller bizleri endişelendirmektedir. Maalesef bazı kuralların uygulanışında, standartların takımlara göre değişiklik gösterdiği açıkça görülmektedir" denildi.

Pınar Karşıyaka'nın son oynadığı Trabzonspor Medical Park maçında ilk periyot sonunda Bracey Wright'a, üçüncü periyot başında ise çaldığı topun ardından Kenan Sipahi'ye yapılan faullerin örnek gösterildiği açıklamada, hakemlerden, adaletli bir yönetim beklendiği vurgulandı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Karşılaşmalarda sahanın her iki yarısında da standart kararlar verilmesi, adaletli düdüklerin çalınması, her kulüp gibi bizim de en büyük isteğimiz olacaktır. Bu tür adaletli ve takımlara göre değişmeyecek kararlar verilmesinin, Türk basketbolunu daha ileriye taşıyacağı kanaatindeyiz. Hakemlerimizin bundan sonraki maçlarda bu konulara daha duyarlı olup, standart düdükler çalarak herkesin emeğine saygı göstereceğini düşünüyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Pınar Karşıyaka'dan hakem kararlarına tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 19 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pınar Karşıyaka'dan hakem kararlarına tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı