« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pınar Karşıyaka: Güçlü olduğumuzu gösterdik

Beko Basketbol Ligi'nde İzmir'in tek temsilcisi olan Pınar Karşıyaka'da, şube sorumlusu Mutlu Altuğ, “3'te 3 yaparak ligin güçlü takımlardan biri olduğumuz gösterdik” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Altuğ, yaptığı açıklamada, deplasmandaki Mersin Büyükşehir Belediyesi maçına iyi başladıklarını, 8 sayı öne geçtiklerini, ancak ilerleyen dakikalarda rakibin dengeyi sağladığını belirtti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin daha sonra öne geçtiğini, ancak maçtan kopmadıklarını anlatan Altuğ, “Son saniyelere geride girmemize rağmen maçı kazandık. Genelde takım çok iyi oynamadı. Asım'ın açığını Volkan ile kapatmaya çalıştık. Olumlu olan kötü gününde olsa da kazanmayı sonuna kadar düşünen bir takım olduğumuzu gösterdik. Bu galibiyet, Asım yokken de maç kazanabildiğimizi göstermemiz açısından da önemliydi” dedi.

Ligde oynadıkları 3 maçı da kazandıklarını kaydeden Altuğ, şöyle devam etti:

“Galatasaray Cafe Crown ve Türk Telekom ile ligin mağlubiyetsiz üç takımından birisiyiz. 3'te 3 yaparak gücümüzü gösterdik. İki deplasman galibiyetimiz var. Beşiktaş Cola Turka galibiyetinin anlamlı olması için Mersin Büyükşehir Belediyesi'ni yenmemiz gerekiyordu. İnançlıyız, iyi oynuyoruz. Şu anda Galatasaray'ın ardında küçük bir averaj farkıyla ikinci durumdayız. Darüşşafaka maçını da alarak 4'te 4 yapmayı, ardından şu anda lider olan Galatasaray'ı yenerek zirveye yerleşmeyi hedefliyoruz. Kazanma ritmini yakalayıp, seriyi sürdürerek, kazanmaya alışmış takım olmak istiyoruz. ABD'li oyuncularımız da takıma adapte oldular ve sahiplendiler. “

ASIM PARS'IN DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLMESİ

Altuğ, Beşiktaş Cola Turka maçında hakeme yaptığı hareketten ötürü oyundan atılan Asım Pars'ı uyardıklarını belirterek, “Asım, Disiplin Kurulu'na sevk edildi. Pazartesi günü karar çıkar. Ama maçtan sonra hakemlerden özür diledi. Ağzından istemeden çıkan bir söz olmuş. Takımın havasından uzak kalmasın diye kendisini Mersin'e götürdük. O da yaptığının farkında. Takımına sahip çıkıyor. Önemli ve tecrübeli bir oyuncumuz. Bizim kaptanımız” dedi.

Bu sezon hakemlerin iyi maç yönettiklerini de ifade eden Altuğ, “Karşıyaka seyircisi de takımlarına desteğini göstermelidir. Darüşşafaka maçında kapalı gişe oynayacağımızı tahmin ediyorum. Karşıyaka, seyircisiyle coşkulu oynayan bir takım. Eskisi gibi salonu tümüyle doldurarak, coşkuyla takımlarını desteklemelerini bekliyoruz. Zevkli basketbol oynuyoruz. İzmir'in tek temsilcisi olduğumuz için Karşıyaka dışındaki basketbol severlerin de bizi yalnız bırakmayacaklarını umuyorum” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz