« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pilotlardan, İstanbul Park'a övgü

Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prix'sinde yarın yapılacak antrenman turları öncesi bugün 4 pilot basın mensuplarının karşısına geçti. Pilotlar, İstanbul Park Pisti'nin fevkalede olduğunu ve çok ciddi virajların bulunduğunu belirttiler.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İstanbul Park Pisti medya merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısına McLaren Mercedes'in Finlandiyalı pilotu Kimi Raikkonen, Honda'nın İngiliz pilotu Jenson Button, Red Bull Racing'in İskoç pilotu David Coulthard ve Midland F1 takımının Portekizli pilotu Tiago Monteiro katıldı.

Kimi Raikkonen, İstanbul Park Pisti'ni çok sevdiğini belirterek, "Çok ciddi virajlar var. Bu pist gerçekten meydan okuyan bir yer ve bizim için mücadele dolu anlar yaşatıyor" dedi.

Honda'nın İngiliz pilotu Jenson Button ise, Macaristan Grand Prix'sini kazanmanın kendisini çok duygulandırdığını söyledi.

Jenson Button, geçen yıl sıralama turlarında zorlandığını ve 8. virajda pist dışına çıktığını hatırlatarak, "Bu pisti seviyorum. Bu kez İstanbul Park'ta çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum" dedi.

David Coulthard, İstanbul Park Pisti'nin fevkalade olduğunu ifade ederek, "Son dönemde yapılan pistler içinde en iyisi diyebilirim. Çok zorlayıcı virajlar var. En iyisini yapmaya çalışacağız" diye konuştu.

Tiago Monteiro da geçen yarışın çok keyifli geçtiğini belirterek, "Amacımız burada da iyi bir iş çıkarmak. Yarışın heyecanlı geçeceği kesin." dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz