« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pilotlardan hastalara ziyaret

Formula 1 yarışlarına katılmak için Türkiye'ye gelen Hispania Racing Team (HRT) adına yarışacak olan Formula 1 pilotları Bruno Senna ve Karun Chandhok, Kocaeli'nin Çayırova ilçesindeki Johns Hopkins Anadolu Sağlık Merkezi'ni ziyaret etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
F1 organizasyonunun sağlık sponsoru olan hastaneye birlikte gelen Formula 1 pilotları, hastaları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu ve imzalı fotoğraflarını dağıttı.

F1 pilotlarına hastanenin Başhekimi Elif Sözer de eşlik ederken, başta İspanyol olmak üzere yabancı gazeteciler de bu ziyareti takip ettiler.

F1 pilotları ilk ziyaretlerini dahiliye bölümünde yatan Ümit Zorlu'ya yaptılar. Formula yarışlarını büyük bir ilgiyle takip ettiğini söyleyen Ümit Zorlu, Formula pilotlarının ziyaretinden oldukça memnun kaldı.

Bruno Sena ve Karun Chandhok, Ümit Zorlu'ya Formula yarışlarından hoşlanıp hoşlanmadıklarını sordu. 'Evet' yanıtını alan pilotlar, imzalı fotoğraflarını ve şapkalarını Ümit Zorlu'ya hediye ettiler ve geçmiş olsun dileklerini sundular.

Ümit Zorlu da Formula pilotlarına yarışlarda başarılar diledi.

F1 pilotlarının ikinci ziyareti ise, kemik iliği ameliyatı olan Bulgar Petko Georgiev'e oldu. 1 aydır hastanede tedavi gören Bulgar vatandaşının Formula yarışlarına büyük ilgi duyduğu ancak hastalığı nedeniyle izleyemeyeceği öğrenilirken, F1 pilotlarının ziyareti hasta için büyük bir moral kaynağı oldu. F1 yarışçılarını karşısında gören Bulgar vatandaş şaşkınlığını ve sevincini gizleyemezken, yarışçılar hastaya imzalı fotoğraflarını ve şapkalarını hediye ettiler.
Bulgar vatandaş Formula yarışçılarına '300 kilometre hızla gitmek nasıl bir duygu?' diye sorarken, yarışçılar, “Bir süre sonra bu hıza alışıyorsunuz ancak yine de oldukça zor” diye yanıtladılar.

Türkiye parkurunu zorlu ve enteresan bulduklarını söyleyen yarışçılar, başarılı olmak için çalışacaklarını kaydettiler.
Yarışçılar son olarak hastanenin çocuk bölümüne giderek küçük bir çocuğa şapka hediye etti. Çocuğun şapkayı çıkarması ise yarışçıları güldürdü. Hastane yetkilileri ve çalışanlarıyla hatıra fotoğrafı çektiren ve bol bol imzalı fotoğraf dağıtan yarışçılar daha sonra hastaneden ayrıldılar.

Johns Hopkins Anadolu Sağlık Merkezi Başhekimi Doktor Elif Sözer, “Hastane olarak 5 yıldır Formula1 yarışlarının sağlık sponsoruyuz. Yarışların yapıldığı alanda Acil Müdahale Merkezimiz ve ekibimiz var. Olası kazalarda helikopter ve ekibimiz, yaralanan yarışçıyı helikopterle buraya taşıyacak. Burada da ayrıca bir ekibimiz var. Yarışçılar hem hastaları ziyaret ederken hem de olası kazalarda nasıl bir hastanede tedavi göreceklerini öğrenmiş oldular” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz