Gündem Haberleri

  Pilot teğmenlerin bröve töreni

  Hürriyet Haber
  17.10.2005 - 18:22 | Son Güncelleme:

  İzmir'de, Çiğli 2. Ana Jet Üs Uçuş Eğitim Merkez Komutanlığı'nda pilotaj eğitimlerini tamamlayan 2004-A devresi 31 pilot teğmen, Hava Kuvvetleri Komutanı Faruk Cömert'in de katıldığı törenle brövelerini taktı.

  Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Cömert, törende yaptığı konuşmada, uzun ve zor bir eğitim sürecini tamamlayarak hava kuvvetlerinin gücüne güç katan genç pilot teğmenleri kutladı, hissettikleri haklı gurur ve mutluluğu paylaştığını söyledi.

  Dünya genelinde tehdit algılamalarında meydana gelen değişimle son dönemdeki savaşların planlama ve icrasına yön veren hava ve uzay gücünün müttefik ve müşterek harekatın vazgeçilmez ve asli gücü haline geldiğini ifade eden Orgeneral Cömert, şöyle konuştu:
  “Uzay ve hava gücü, diğer askeri güç unsurlarından farklı olarak, düşmanın milli güç unsurlarını stratejik seviyeden taktik seviyeye kadar bütün seviyelerde aynı anda etki altına alabilmektedir. Bu sebeple dünyayla yarışan hava kuvveti, Türkiye Cumhuriyeti'nin vazgeçilmezleri arasındadır.”
  Orgeneral Cömert, hava ve uzay gücünün etkin kullanılmasının kaliteli insan gücüne sahip olmaktan geçtiğine dikkat çekerek, bu nedenle Türk Hava Kuvvetleri'nde en büyük yatırımın insana yapıldığını söyledi.
  2. Ana Jet Üs Uçuş Eğitim Merkez Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Osman Yıldırım da Hava Harp Okulu'nu bitirerek pilotaj eğitimi için üslerine katılan genç teğmenlerin, burada uçuş eğitiminin yanı sıra çağdaş eğitimin gereklerine uygun akademik, sentetik, askerlik ve spor eğitimleriyle üstün nitelikli, bilgili ve disiplinli pilotlar olarak Türk Hava Kuvvetleri'ne kazandırıldığını ifade etti.

  BİRİNCİLERİN BRÖVESİNİ ORGENERAL CÖMERT TAKTI

  Jet, ulaştırma ve helikopter uçuşu dallarında pilotaj eğitimlerini tamamlayan 31 pilot teğmen, törende yemin etti.
  Pilot teğmenlere bröve ve sertifikalarının verildiği törende, dönem birincilerinin brövelerini Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert taktı.
  Ege Ordu Komutanı Orgeneral Fethi Remzi Tuncel'in de katıldığı tören, dönem birincilerinin yaş kütüğüne plaket çakması ve genç pilot teğmenlerin Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert ile anı fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi. (AA)
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı