Eğitim Haberleri

  Pilot adayları için pilotaj yüksek lisans programı

  AA
  04.09.2013 - 15:11 | Son Güncelleme:

  Yeditepe Üniversitesi Atlantik Uçuş Akademisi işbirliği ile Pilotaj yüksek lisans programını açarak sektöre donanımlı pilotlar yetiştirmeyi hedefliyor.

  Yeditepe Üniversitesi’nde açılacak Pilotaj yüksek lisans programında eğitimlerini tamamlayan adaylar, profesyonel havayolu pilotu dersi almış olacak. Öğrencilerin alacağı tüm uçuş eğitimleri Atlantik Uçuş Akademisi (AFA) tarafından verilecek.

  Yeditepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü bu programı açarak, teorik ve uygulamalı havacılık nosyonu ile donatılan, dünya havayollarında görev üstlenebilecek. Havacılık terminolojisine sahip, havacılık dili İngilizcenin yanı sıra; Çince, Japonca, Rusça, İspanyolca, Almanca ve Fransızca dillerine de hakim ve dinamik performansa sahip pilotlar yetiştirmeyi amaçlıyor.

  Üniversiteden yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Prof. Dr. Mesut Hakkı Çaşın, programa katılan öğrencilerin ulusal ve uluslararası sivil havacılık standartlarına uygun olarak hazırlanmış eğitim müfredatı ile uluslararası donanımlı ve daha iyi uçuş emniyetine sahip pilotlar olarak mezun olacaklarını belirtti.

  Öğrencilerin sektöre iyi yetişmiş, profesyonel havacılık mesleğini yüksek performansla icra edebilen seçkin elemanlar olarak katılacağını dile getiren Çaşın, Pilotaj Yüksek Lisans programı mezunlarının kariyerlerini başarıyla dolu akademik kadro, seçkin pilot öğretmenler, modern pist, kule ve tesislerle birden fazla kampüste verilen eğitim sonrasında sektörde aranan profesyoneller olacağını dile getirdi.

  Açıklamada verilen bilgilere göre, eğitim süresi 2,5 yıl olan Pilotaj Yüksek Lisans programına toplam 24 öğrenci kabul edilecek. Dört yıllık fakültelerden mezun tüm öğrencilerin katılabileceği Pilotaj Yüksek Lisans Programı'nda öncelik mühendislik fakültesi mezunlarına tanınacak.

  Öğrencilere yönelik yapılacak sınavlar sonucunda iki öğrenci tam burslu olarak eğitim alacak. Programa kabul öncesinde tüm sınav ve mülakatlar İngilizce olarak yapılacak. Programa kabul edilecek öğrencilerin, hiçbir sağlık probleminin ve adli sicil kaydının olmaması gerekiyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı