Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Pilli su pompası bomba gibi patladı

  Turaç TOP/İZMİR, (DHA)
  05 Ocak 2011 - 11:10Son Güncelleme : 05 Ocak 2011 - 11:16

  İZMİR’in Karşıyaka İlçesi’nde kolej öğrencisi 12 yaşındaki Kerem İşkeçeli, hediyelik eşya fuarından aldıkları su pompasının pilinin patlaması sonucu yüzünden yaralandı.

  Küçük çocuk tedavisinin ardından taburcu edilirken, annesi Seher İşkeçeli, "Çocuğum, gözünü kaybedebilirdi. Biz ucuz kurtulduk, başkalarının da başına gelebilir. Bu işin peşini bırakmayıp hukuki mücadele başlatacağım" dedi.

  Ev kadını Seher İşkeçeli ve oğlu Kerem İşkeçeli, geçen 23 Aralık’ta gittikleri Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı’ndaki Hediyelik Eşya Günleri’nden damacana için pilli su pompası satın aldı. Dört gün sonra gece geç saatlerde evde ders çalışırken su içmek isteyen Kerem, pompanın düğmesine bastı. Bir anda pil ve pompa patlayıp parçalanırken, Kerem İşkeçeli gözünden ve yüzünden yaralandı. Kanlar içinde kalan Kerem, hemen annesi Seher ve babası Recep İşkeçeli tarafından Karşıyaka Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Acil Servis’te müdahale edilen Kerem İşkeçeli, tedavisinin ardından taburcu edilip evinin yolunu tuttu. Anne ve babası ise karakola gidip şikayetçi oldu.

  ’BAŞKALARININ BAŞINA GELMESİN’

  Yaşadıklarına isyan eden, iki çocuk annesi Seher İşkeçeli, "Pompanın düğmesine bastığında su kendiliğinden damacanın içinden çekilip bardağı dolduruluyordu. Oğlum, düğmesine bastığında bir anda patlama oldu. Ne olduğunu anlayamadık, ancak çocuğum, gözünü kaybedebilirdi. Biz ucuz kurtulduk, başkalarının da başına gelebilir. Bu işin peşini bırakmayıp hukuki mücadele başlatacağım" diyerek tepkisini dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı