« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pikniğe gelmedik

Alex, sarı lacivertli kulüpte hedeflerin her yıl büyüdüğüne dikkat çekerek, "Hiç kimse unutmasın ki bu oyuncular Fenerbahçe’ye piknik yapmaya gelmedi. Hepsi takımın başarısı için var" diye konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE’de kim olacağı merakla beklenen kaptanlık görevinin yeni sahibi Alex de Souza, kulübün resmi internet sitesinde yaptığı açıklamada, taraftarlara anlamlı mesajlar gönderdi. Herkesin başarı için çalışacağını belirterek, "Türkler ve diğer oyuncularla Brezilyalılar birbirlerine her türlü katkıda bulunacak. Bütün bu dengeleri ben kuracağım. Başarıya birlikte koşacağız" diye konuştu.

Köprü olacağım

Yeni bir dönem başladığını vurgulayan Alex, "Burada bulunduğum süre içerisinde teknik kadro ve Fenerbahçe yönetimi ile profesyonel oyuncular arasında önemli herhangi bir sıkıntı yaşanmadı. Bundan sonra da yaşanacağını tahmin etmiyorum. Diyalogla çözülmeyecek hiç bir problemimiz olmayacak. Ben, takım ile yönetim arasındaki köprü olacağım" dedi.

Daha önce Palmeiras, Cruzeiro ve Brezilya Milli Takımı’nda da kaptanlık yaptığını anlatan Alex şöyle konuştu:

Uyum sağlanacak

"Önümüzde zor bir sezon var. Fenerbahçe her yıl başarılarına ve kadrosuna ilaveler yaptıkça hedefler büyür. Bu sezon zor geçecek, ama benim gördüğüm kadarıyla yeni gelen oyuncular ve onların birbirine karşı uyumu anlamında problem yaşanmayacak.

Fenerbahçe’yi yakından takip edenler, takımın Brezilya ağırlıklı teknik kadro ve oyunculardan oluştuğunu düşünerek çeşitli yorumlar yapabilirler. Ancak hiç kimse unutmasın ki bu oyuncular Fenerbahçe’ye piknik yapmaya gelmedi. Hepsi burada bulundukları takımın başarısı için varlar. İşte benim görevim de bu başarı yolunda oluşacak problemleri süratle çözmek olacak. Türk ve diğer ülkelerin oyuncuları ile Brezilyalı oyuncular, burada bulundukları süre içerisinde birbirlerine her türlü katkıda bulunacak. Herkes birbirinden bir şeyler öğrenecek."

Bunları da Beğenebilirsiniz