« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Pierre kandırırdı

Eski futbolcusunun F.Bahçe ile ilgili tüm bilgileri Hollanda takımına anlattığını ileri süren Alman hoca, ‘Eğer ben onu arasaydım, bana kesinlikle yanlış bilgi verirdi’ dedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
F.BAHÇE Teknik Direktörü Christoph Daum, PSV Eindhoven maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında, eski futbolcusu Pierre Van Hooijdonk ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Birlikte çalıştıkları dönemde sık sık problem yaşadığı Hollandalı futbolcunun Fenerbahçe ile ilgili tüm bilgileri PSV’ye anlattığını öne süren Daum, buna karşın kendisinin ‘kandırılma’ korkusuyla Van Hooijdonk’tan yardım istemediğini söyledi.

Daum, ‘PSV’li Cocu, Hollanda basınına verdiği demeçte Fenerbahçe ile ilgili bilgileri Pierre Van Hooijdonk’tan aldıklarını söyledi. Pierre, bizim hakkımızda bilinmesi gereken ne varsa anlatmış. Ancak tahmin ediyorum, verdiği bilgilerin şu anki takımla ilgisi yoktur. Çünkü o ayrıldıktan sonra takım çok değişti. Pierre bir yandan Fenerbahçe’ye döneceğini söylüyor, diğer taraftan zarar veriyor’ dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü, kendisinin Van Hooijdonk’tan PSV konusunda yardım isteyip istemediği sorusu üzerine ilginç bir açıklama yaparak, şu ifadeleri kullandı:

‘Ondan kesinlikle bilgi almadım. Kendisini arasam, başarılı olmayayım diye bana eksik ya da yanlış bilgi verirdi. Ben PSV hakkındaki bilgileri başkalarından aldım. Herhalde bana takımdan ayrılan Park için ‘çok dikkat edin’ derdi.

Christoph Daum,
Hollandalı bir gazetecinin, ‘Pierre ile aranızdaki problem nedir?’ sorusu üzerine, ‘Kendisi uzun bir dönem sakatlık geçirdi. Benimle yaptığı konuşmalarda sakatlığının devam ettiğini, ancak maçlarda kısa süre oynayabileceğini söyledi, ancak kamuoyuna farklı açıklamalar yaptı. Van Hooijdonk benim hakkımda neler söyledi, ben buna rağmen susmayı tercih ettim. Kendisiyle ilgili olumsuz şeyler söylemem. Ben o defteri kapattım’ dedi.PSV Eindhoven’a da değinen Daum, Hollanda takımı hakkında şunları söyledi: ‘PSV geçen yıl Şampiyonlar Ligi’nde yarı final oynama başarısını gösterdi. O takımdan bazı oyuncular ayrılmasına rağmen hala çok güçlü.

Taktiksel anlamda disiplinli, kulvarları iyi kullanan ve kontrataklarda etkili oyuncuları var. Farfan, Beasley,
Hesselink, Cocu en etkili oyuncuları. Gomes de oyuna soktuğu toplarla takımı kontratağa kaldırabilen tecrübeli bir kaleci. Kontratakları kontrol etmenin yanı sıra Cocu gibi oyunu çekip çeviren bir futbolcuyu oyundan düşürmemiz önemli. Rakibimiz ayrıca duran toplarla da tehlikeli oluyor. Bizim sıkıntımız Tuncay’ın olmayışı. Onun yokluğunda sahaya farklı bir dizilişle çıkacağız. Milan karşısında verdiği mücadele ile Avrupa kulüpleri ile aramızda fark kalmadığını gösterdik. Bunu PSV maçında da kanıtlamak zorundayız.’ 14 yıl sonra Kadıköy’e gelen PSV Teknik Direktörü Hiddink ise, Hooijdonk’tan yardım almadıklarını belirterek, ‘Fenerbahçe’yi çok iyi tanıyoruz. Hooijdonk’la temasa geçmemize gerek yok’ dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler