Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Picasso’nun etkisinde kalmışsın anne

  ANKARA
  09 Mayıs 2010 - 00:00Son Güncelleme : 08 Mayıs 2010 - 23:32

  TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Annesi Ünzile Şahin’in tablosunun da bulunduğu sergiyi açtı ve “Anne Picasso’nun etkisinde kalmışsın” dedi.

  Şahin, TBMM Mustafa Necati Kültür Evi’nde Karabük Valiliği’nin düzenlediği Anneler Günü Sergisi’nin açılışında anne ve babasının desteğini aldı. Şahin açılıştaki konuşmasında, annelerin en büyük eserinin dünyaya getirdikleri çocuklar olduğunu belirterek, şöyle devam etti:  “Ben annemin ilk eseriyim. Sergileyeceğiniz bu eser, sanıyorum dördüncü eseri olacak. Tüm annelerimizin, başta kendi annemin, diğer annelerin, özellikle şehit analarının ellerinden öpüyorum. Anneler Günü deyince aklıma ilk gelen şehit annesi, Dağlıca şehidi Mustafa’nın annesi Nefise anadır. Onu da uzun süredir ziyaret edemedim, ona selamlarımı iletiyorum.”

  Annesinin elini öpen Şahin, babası Abdullah Şahin ve kardeşi Mustafa Şahin ile de sohbet etti. Annesi Ünzile Şahin’in yaptığı “Ben anayım; çınar oldum, gölge verdim, gölgelerimin içinde binbir renk” temalı tablonun önüne giden Şahin, resmi incelerken annesine, “Anne, bu resmi yaparken Picasso’nun etkisinde kalmışsın” dedi. Baba Abdullah Şahin de gazetecilerin soruları üzerine, Anayasa görüşmelerini televizyondan sürekli izlediğini belirterek, tartışmalar sırasında hiç kaygılanmadığını söyledi. Baba Şahin, “Memleket davasında olacak o kadar. Tartışmak milletvekillerinin hakkı” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı