ŞANLIURFA HABERLERİ

Piazza’nın Küçük Mucitlerinden Yeni Deneyler

IHA
27.10.2015 - 11:24Son Güncelleme :

piazza küçük mucitler

IHA

Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ne gelen çocuklar, “Toprakta hava var mı" ve “Havadaki oksijen yanmayı sağlar mı” sorularının cevaplarını deney yaparak buldu.
Piazza AVM’ye gelen çocuklar, eğlenerek öğreniyor. Şanlıurfa Piazza’daki küçük mucitler Atölyes’ne katılan çocuklar, ’toprakta hava var mı’ sorusuna uzman eğitmenler nezaretinde deney yaparak cevap buldu. Bir kavanozun içinde yarıya kadar toprak dolduran çocuklar, daha sonra bunun üzerine su dökerek, toprak yüzeyinde küçük hava kabarcıklarının oluştuğunu ve bunlardan bir kısmının su içinde yükseldiği gördü. ATölyenin aynı gün içindeki ikinci seans etkinliğinde ise ’mum deneyi’ yapıldı. Havadaki oksijen yanmayı sağlar mı’ sorusunun cevabını ise bu kez, yaktıkları mumla buldu. Yanan mumun üzerini bardakla kapatan çocuklar, bardak ile oksijen kaynağının kesilmesinden bir süre sonra mumun söndüğünü gördü. Çocuklar bu deney sonucunda, havasız bir ortamda yanmanın gerçekleşmediğini ve oksijenin yanmayı sağladığını öğrendi.
Etkinliklerin sonunda küçük mucitlere sertifikaları verilirken, onları oluşturulan platform etrafında izleyen aileleri de bu güzel anları cep telefonlarıyla görüntüledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Piazza’nın Küçük Mucitlerinden Yeni Deneyler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 11 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Piazza’nın Küçük Mucitlerinden Yeni Deneyler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı