Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Piatango

  Hürriyet Haber
  06 Şubat 2011 - 14:42Son Güncelleme : 06 Şubat 2011 - 14:42

  Beyoğlu Hayal Kahvesi
  08.02.2011
  22:30

  Piatango, 2007 yılında kurulmuş; modern Arjantin tangosunun yaratıcısı ünlü besteci Astor Piazzolla’nın eserlerini yorumlamak ve modern tango müziğinin Türkiye’deki icracısı olmak üzere bir araya gelmiştir., Piazzolla eserlerinin yanı sıra, Türk tangolarının Piazzolla yorumlarını ; Piazzolla duzenlemelerine uygun etnik kulturel eserler, film muzikleri ve ayni zamanda kendi ozgun eserlerini sanatseverlere şimdiye kadar daha once duymadıkları şekilde zengin orkestrasyon düzenlemelerle repertuarında sunmaktadır.

  Piatango, yedi müzisyenden kurulu bir orkestradır. Gustavo Battistessa (Bandoneon), Burcu Bal (Keman),Başak Elkutlu (Viyola),Şirin Vatan(Viyolonsel), Ceyda Pirali (Piyano), Saltuk Tukur (Bass ), Mine Berkay (Perküsyon).

  Grup 2008 Nisan ayından bu yana İstanbul’ da ve Turkiyenin çeşitli bolgelerinde; Duru Tiyatro, Nardis Jazz Club, Kanyon Milongası, Gitar Cafe, Naima Jazz Club,Oya-Bora ve Mısırlı Ahmet’in konuk olduğu Babylon Konseri, Hayal Kahvesi' Jazz Stop , Afyon Jazz festivali,Gap Genclik Festivali, üniversite konserleri gibi cok cesitli mekanlarda performanslarda bulunmuştur.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı