PhonoClick'e birincilik ödülü

Hürriyet Haber
26 Ekim 2008 - 13:20Son Güncelleme : 26 Ekim 2008 - 13:24

PhonoClick, Deloitte’un Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerini belirlemek amacıyla yürüttüğü, Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda birinciliği aldı.

Bu sonuçla PhonoClick, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki en hızlı büyüyen 500 teknoloji şirketi sıralamasına da aday gösterildi.

Programdaki sıralamalar, kuruluşların 2003-2007 yılları arasında net satış gelirlerinde kaydettikleri büyümeye göre belirleniyor.

Sunuculuğunu Beyazıt Öztürk’ün yaptığı törenle birincilik ödülünü teslim alan PhonoClick Genel Müdürü Ahmet Yürekli “PhonoClick’in son 5 yıldaki büyümesinin ardında, ArGe yatırımları ve bunun sonucunda oluşan fikri haklar büyük rol oynamaktadır. Bankacılıkta cep telefonundan kredi başvurusu alma ile başlayan çözümlerimiz, bugün sahtekarlık önleme, gecikmiş alacakların tahsili gibi çeşitli kritik alanlara yaygınlaşmıştır. Bunun dışında telekonferans, mobil cihazlarla veri toplama ve dağıtımı, şebeke tabanlı iş süreçleri gibi çeşitli çözümlerimiz yurt içi ve dışında her boyutta kurum tarafından kullanılıyor. Bireysel kullanıcılara yönelik çözümlerimizi de 2009 içinde piyasaya sunmak üzere ArGe çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

Ahmet Yürekli, Oya Yürekli ve Pınar Kapralı Görsev ortaklığında faaliyet gösteren PhonoClick’in, ülkenin 8 büyük bankasında kullanılan kredi ve kredi kartı başvurusu, tahsilat hızlandırma, sahtekarlık ve mali suçları önleme, limit artırımı, e-ekstre, mobil bankacılık gibi çeşitli güncel konularda gelişmiş çözümlerinin yanısıra, her ölçekte kurumca kullanılabilen telekonferans, mobil veri toplama, şebeke tabanlı iş süreçleri gibi çözümleri de bulunuyor.

Aralarında iPhone ve Windows Mobile’ın da bulunduğu çeşitli platformlarda uygulamalar geliştrien PhonoClick, Avrupa Birliği’nin 6. Çerçeve Programı kapsamında da uluslararası bir ArGe ortak girişiminde ana ortaklar arasında bulunuyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı